Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Junioři IHC titul neobhájili

Nový Jičín hostil závěrečný turnaje extraligy juniorů v in-line hokeji. Po loňském zisku titulů zůstal letos domácí tým bez medaile. V semifinále podlehl pražskému celku těsně 3:4 a v zápase o bronz nestačil na Uherský Brod a skončil na bramborové pozici.

live 

Finálový turnaj v in-line hokeji juniorů hostil Nový Jičín vůbec poprvé a bohužel si před domácím publikem neužil vítězné vavříny. V sobotním čtvrtfinále domácí tým porazil Hradec Králové 11:2, ale následně díky těsné porážce 3:4 od pražského Roller Stormu už věděl, že titul mistrů neobhájí.

live 

Nevydařil se ani nedělní boj o bronzovou příčku, kdy podlehli Uherskému Brodu 6:10.

Jakub Heralt, kapitán, juniorský tým IHC Nový Jičín

“S klukama jsme to vzali zodpovědně, bohužel se nepodařil ten druhý zápas, teď ani ten poslední, počítali jsme s finále, čtvrté místo mrzí, ale z toho se můžeme jen poučit,”

Jan Bartko, juniorský tým IHC Nový Jičín

“Sice ze začátku jsme rozdrtili Hradec Králové, pak jsme měli trošku těžšího soupeře, Storm Praha, byl to hodně vyrovnaný zápas, bohužel nám to nevyšlo, prohráli jsme o gól, což hodně zamrzí, a dneska jsme šli s tím, že alespoň vyhrajme to třetí místo, bohužel to nevyšlo,”

Zbyněk Kubičík, předseda IHC Nový Jičín

“Nejvíce jsme zklamaní asi ze včerejšího zápasu, dneska nám ten začátek utekl a těžko jsme to honili, pořád jsme tam odvolávali brankáře a něco jsme se s tím snažili udělat, ale nevyšlo to,”

Závěr juniorské sezóny sice nevyšel úplně podle představ, nicméně v mužích vybojoval Nový Jičín v extralize 3. místo.

Zbyněk Kubičík, předseda IHC Nový Jičín

“Jsou dvě nejdůležitější soutěže, to je extraliga juniorů a extraliga mužů, a my jsme jediný klub, který se účastnil obou finálových částí, takže věřím, že to je slušná vizitka,”

Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína

“je to sice mladší sport, ale myslím si, že i v Novém Jičíně získává diváckou základnu a i když tento rok titul neobhájí, tak samozřejmě je to úspěch se dostat do finálového turnaje a úspěch je také to, že se povedlo tento rok tady zorganizovat to finále a všem organizátorům patří dík,”

Obrovskou radost ale může mít novojičínský klub z účasti svých hráčů v juniorské i mužské reprezentaci a tedy ze zisku obou titulů mistrů světa.

Mezi juniory se mistrovství zúčastnili Lukáš Kaukič, David Jancizek a Jan Bartko.

Jan Bartko, juniorský tým IHC Nový Jičín

“Co k tomu dodat, první místo, super,”

Zbyněk Kubičík, předseda IHC Nový Jičín

“Honza Zahradníček včera s muži vybojoval zlatou medaili, kluci přijeli před týdnem se zlatou medailí z juniorů, takže v tomto je to určitě super,”

Sezóna hokeje na kolečkových bruslích tímto pro letošní rok skončila, její čas nastane opět příští květen. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků