Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Požár v Kopřivnici zastavil vlaky, oheň zachvátil několik budov

Nový Jičín |

AKTUALIZOVÁNO: Komplikovaný zásah a k tomu silný mráz -17 stupňů. V sobotu večer zachvátil v Kopřivnici požár průmyslovou halu bývalé lisovny na Štefánikové ulici. Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu, na místě zasahoval velký počet jednotek.

Desítky profesionálních a dobrovolných hasičů s plameny bojovaly celou noc a snažily se požár likvidovat. Předběžný odhad škody se pohybuje v rozmezí 80 až 100 milionů korun. Operační a informační středisko HZS Moravskoslezského kraje přijalo tísňový hovor ohlašující požár objektu v Kopřivnici v sobotu 7. ledna 2017 v 19:40 hod. Krátce na to byly na místo události vyslány první hasičské jednotky a hasičské vozy. Prvotní, dosti rozporuplné, informace o požáru se postupně průzkumem hasičů na místě události zpřesňovaly a odkrývaly tak skutečný rozsah požáru. Požár postupně zachvátil téměř polovinu budovy bývalé lisovny o rozměrech 170 a 70 metrů. V současnosti je objekt využíván různými subjekty a nachází se v něm například provozy zpracování hutního materiálu, výroby oken, skladovací prostory, nebo stanice technické kontroly silničních vozidel. Kromě interiéru objektu se požár rozšířil i na střechu objektu. Zasahující hasiče ohrožovala i nestabilní konstrukce objektu, jelikož na několika místech došlo ke zřícení střechy.

III. stupeň (velký případ) 
zásahu se zúčastní JPO povolané ve II. stupni a další jednotky kategorií JPO I., JPO II. a JPO III. v celkovém počtu do 15 JPO povolány mohou být i JPO s územní působností ze sousedních okresů jedná se o události, kdy je ohrožené několik budov, železničních souprav, letadel, hromadné havárie v silniční dopravě, plošné požáry do 1 km2, povodí řek, produktovody, záchrana stovek osob zásah je řízen štábem VZ nebo se aktivuje stálý štáb zásahu operační řízení a součinnost složek zabezpečuje místně příslušný HZS prostřednictvím VZ a OPIS 

Požár omezil také provoz na železniční trati v úseku Příbor – Veřovice. Místo ohně je totiž blízko kolejí, ČD proto zavedly náhradní autobusovou dopravu. 

"Zasahujícím hasičům se po 11 hodinách podařilo dostat požár pod kontrolu a v 6:41 byl požár lokalizován. V současné době na místě požáru dochází ke střídání lidí a techniky, převážná část jednotek a techniky místo požáru již opouští. Na místě po vystřídání nadále zůstane 9 jednotek požární ochrany, které budou požár postupně dohašovat. Před dohašovacími a vyšetřovacími pracemi v nejvíce zasažených částech objektu bude objekt prohlédnout povolaným statikem, který dojíždí na místo události. Na místo zároveň dojíždí bourací technika Hasičského záchranného sboru ČR ze Záchranného útvaru Hlučín a budou se rozebírat nestabilní části objektu, které hrozí pádem," uvedl v ranní tiskové zprávě mluvčí HZS MSK Marek Gašparín.

“V následujících hodinách dojde k postupnému dohašování, na řadu se také dostává samotné vyšetřování této mimořádné události. Nejdříve však musí silně poničený objekt prohlédnou statik. Na místě je bourací technika Hasičského záchranného sboru ČR ze Záchranného útvaru Hlučín a budou se rozebírat nestabilní části objektu, které hrozí pádem."

V místě požáru mělo několik firem své sklady, vyráběla se tady okna a také zde sídlila stanice technické kontroly. Příčiny požáru teď budou vyšetřovat policisté. Pokud se prokáže obecné ohrožení z nedbalosti, hrozí pachateli v případě prokázání viny trest odnětí svobody na šest měsíců až pět let.

Nahlásit chybu


K tématu

Požár vybydlené budovy ve Frýdku-Místku zaměstnal šest jednotek hasičů

26. prosince 2024 15:39 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Šest jednotek hasičů bojovalo ve čtvrtek s požárem střechy vybydlené budovy poblíž železničního nádraží ve Frýdku-Místku. Příčina požáru se vyšetřuje. Škoda vzhledem k charakteru objektu nebyla vyčíslena.

Hasiči v Bruntále rozebírají konstrukce požářiště a hledají skrytá ohniska

25. prosince 2024 10:48 | Bruntál | Jiří Cileček

Náročný zásah u požáru v Bruntálu pro hasiče postupně končil ve čtvrtek. Na místě už zůstala jen jednotka, která dohlíží na požářiště. Škoda přesáhla 50 milionů. Podrobnosti v aktualizovaném článku.

V Sosnové na Opavsku hořela garáž spojená se stolárnou

26. prosince 2024 11:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Šest hasičských jednotek likvidovalo v Sosnové na Opavsku požár garáže spojené se stolárnou. Škoda byla odhadnuta na 2 miliony korun, hasiči ale uchránili majetek za 5 milionů.


Nedorazila k lékaři a má vypnutý telefon. Rodina měla strach o život ženy z Havířova

Včera 22:38, vydáno včera 18:18 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Rodina i policisté intenzivně pátrali po mladé ženě z Havířova. Nedorazila k lékaři a měla vypnutý telefon. Rodina měla strach o její život. Po několika hodinách od zveřejnění pátrání se žena vrátila domů.

Rychlá reakce zachránila život. Muž po kolapsu poděkoval svým hrdinům v rámci jejich oceňování na ostravské radnici

22. prosince 2025 10:49 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Předvánoční čas přinesl do prostor Nové radnice silné lidské setkání. Po několika týdnech se zde znovu potkal 41letý muž s lidmi, kteří mu na konci listopadu zachránili život. Muž tehdy zkolaboval v práci v Ostravě-Mariánských Horách a bez rychlé pomoci by neměl šanci přežít.

Vánoční přání hejtmana Moravskoslezského kraje

22. prosince 2025 15:18 | Celý MS kraj | Redakce

Hejtman Josef Bělica (ANO) přeje, nejen všem obyvatelům Moravskoslezského kraje, pohodové a klidné Vánoce.

Autobus srazil školáka, skončil v péči záchranářů. Policie hledá svědky nehody.

Včera 11:04 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Policie s zabývá okolnostmi dopravní nehody v Šenově u Nového Jičína. Autobus srazil nezletilého chodce. Ten utrpěl zranění. Policie žádá svědky události o bližší informace.

I ve vyšším věku jsou aktivní a inspirují ostatní. Ostrava ocenila seniory roku 2025

22. prosince 2025 14:36 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava ocenila seniory, kteří i ve vyšším věku zůstávají aktivní a inspirují své okolí. Seniorkou roku se stala Milada Němčíková, město udělilo také dvě čestná uznání a ocenilo i jeden Klub seniorů roku.


Odpalovali pyrotechniku na střeše, ta začala hořet. Hasiči zachránili majetek za 10 milionů

Včera 10:14 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Při odpalování pyrotechniky začala hořet střecha. Hasiči uhasili požár během patnácti minut a zachránili majetek ve výši 10 milionů korun. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Škoda je odhadovaná na 100 tisíc korun. Hasiči upozorňují na opatrné zacházení s pyrotechnikou, obzvlášť při novoročních oslavách.

Na taktiky podvodníků upozorňuje policejní kalendář

Včera 8:21 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Policie České republiky rozdala seniorům v Novém Jičíně kalendáře na rok 2026. Nešlo ovšem jen o společenskou pozornost, obsahují varování před současnými hrozbami, před falešnými bankéři a jinými podvodníky.

Prořezával stromy a kmen mu poranil nohu. Záchranné složky zasahovaly v obtížném lesním terénu

Včera 9:05 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Když řezal větve stromu, kmen mu poranil nohu. Muž se zranil v těžko přístupném místě u obce Vyšní Lhoty. Díky technické pomoci horské služby a hasičů se zraněný dostal do sanitky a byl převezen do nemocnice.

Lidé bez domova usedli v Novém Jičíně k vánočnímu obědu

22. prosince 2025 11:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínská Charita uspořádala už v těchto dnech vánoční oběd pro lidi bez domova. Pro své klienty připravila štědrovečerní pokrm a drobné dárky.

Adra pořádá kroužky pro děti s autismem, Frýdek-Místek je podporuje

21. prosince 2025 17:34 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek podporuje charitativní organizaci Adra už od roku 2020 a výjimkou není ani letošní rok. Tentokrát dostaly potřebné vybavení kroužky pro děti s poruchou autistického spektra.

Charita pozvala lidi bez domova na sváteční oběd

Dnes 10:07 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Charita uspořádala vánoční oběd pro lidi bez domova. Pro své klienty připravila štědrovečerní pokrm a drobné dárky.

Pořad v Nové Horce vyprávěl o Vánocích v zákopech

Včera 13:20 | Studénka | Petra Dorazilová

Zámek Nová Horka připravil komponovaný večer, který se věnoval tomu, jak vánoční svátky prožívali vojáci v zákopech během první světové války. Spolupracoval na něm s ostravskými legionáři.

Branou do novojičínského centra je galerie De Montfort

Včera 12:07 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V Novém Jičíně byla otevřena galerie současného umění. Nový výstavní prostor v městské památkové rezervaci bude také centrem vzdělávání, a to nejen ve výtvarné oblasti.

V dětském domově dělají radost i Krabice od bot

22. prosince 2025 12:44 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Díky štědrosti dárců se podařilo předat vánoční Krabice od bot i v dětském domově v Novém Jičíně. Radost dětem udělalo rodinné centrum ve Studénce, které se k celorepublikovému projektu pravidelně připojuje.

Kachličky už nahradila nerezová vana, ta už je připravena k napuštění

22. prosince 2025 6:31 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Rekonstrukce venkovního bazénu probíhá devátý měsíc. Uvnitř areálu už je položená nerezová vana a hotova je většina staveb pro nové technologie. Dílo má být dokončeno příští rok v dubnu.

Partnerská města mohli lidé na adventním jarmarku i ochutnat

20. prosince 2025 14:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Adventní jarmark byl příležitostí také pro prezentaci zahraničních partnerských měst Nového Jičína. Po dva dny tu mohli lidé ve stánku města nakoupit jejich typické lokální produkty a výrobky.

Požár v Kopřivnici zastavil vlaky, oheň zachvátil několik budov
Vydáno 7. ledna 2017 20:42, Nový Jičín, Lukáš Zavadil
AKTUALIZOVÁNO: Komplikovaný zásah a k tomu silný mráz -17 stupňů. V sobotu večer zachvátil v Kopřivnici požár průmyslovou halu bývalé lisovny na Štefánikové ulici. Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu, na místě zasahoval velký počet jednotek.

Desítky profesionálních a dobrovolných hasičů s plameny bojovaly celou noc a snažily se požár likvidovat. Předběžný odhad škody se pohybuje v rozmezí 80 až 100 milionů korun. Operační a informační středisko HZS Moravskoslezského kraje přijalo tísňový hovor ohlašující požár objektu v Kopřivnici v sobotu 7. ledna 2017 v 19:40 hod. Krátce na to byly na místo události vyslány první hasičské jednotky a hasičské vozy. Prvotní, dosti rozporuplné, informace o požáru se postupně průzkumem hasičů na místě události zpřesňovaly a odkrývaly tak skutečný rozsah požáru. Požár postupně zachvátil téměř polovinu budovy bývalé lisovny o rozměrech 170 a 70 metrů. V současnosti je objekt využíván různými subjekty a nachází se v něm například provozy zpracování hutního materiálu, výroby oken, skladovací prostory, nebo stanice technické kontroly silničních vozidel. Kromě interiéru objektu se požár rozšířil i na střechu objektu. Zasahující hasiče ohrožovala i nestabilní konstrukce objektu, jelikož na několika místech došlo ke zřícení střechy.

III. stupeň (velký případ) 
zásahu se zúčastní JPO povolané ve II. stupni a další jednotky kategorií JPO I., JPO II. a JPO III. v celkovém počtu do 15 JPO povolány mohou být i JPO s územní působností ze sousedních okresů jedná se o události, kdy je ohrožené několik budov, železničních souprav, letadel, hromadné havárie v silniční dopravě, plošné požáry do 1 km2, povodí řek, produktovody, záchrana stovek osob zásah je řízen štábem VZ nebo se aktivuje stálý štáb zásahu operační řízení a součinnost složek zabezpečuje místně příslušný HZS prostřednictvím VZ a OPIS 

Požár omezil také provoz na železniční trati v úseku Příbor – Veřovice. Místo ohně je totiž blízko kolejí, ČD proto zavedly náhradní autobusovou dopravu. 

"Zasahujícím hasičům se po 11 hodinách podařilo dostat požár pod kontrolu a v 6:41 byl požár lokalizován. V současné době na místě požáru dochází ke střídání lidí a techniky, převážná část jednotek a techniky místo požáru již opouští. Na místě po vystřídání nadále zůstane 9 jednotek požární ochrany, které budou požár postupně dohašovat. Před dohašovacími a vyšetřovacími pracemi v nejvíce zasažených částech objektu bude objekt prohlédnout povolaným statikem, který dojíždí na místo události. Na místo zároveň dojíždí bourací technika Hasičského záchranného sboru ČR ze Záchranného útvaru Hlučín a budou se rozebírat nestabilní části objektu, které hrozí pádem," uvedl v ranní tiskové zprávě mluvčí HZS MSK Marek Gašparín.

“V následujících hodinách dojde k postupnému dohašování, na řadu se také dostává samotné vyšetřování této mimořádné události. Nejdříve však musí silně poničený objekt prohlédnou statik. Na místě je bourací technika Hasičského záchranného sboru ČR ze Záchranného útvaru Hlučín a budou se rozebírat nestabilní části objektu, které hrozí pádem."

V místě požáru mělo několik firem své sklady, vyráběla se tady okna a také zde sídlila stanice technické kontroly. Příčiny požáru teď budou vyšetřovat policisté. Pokud se prokáže obecné ohrožení z nedbalosti, hrozí pachateli v případě prokázání viny trest odnětí svobody na šest měsíců až pět let.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000006882/pozar-v-koprivnici-zastavil-vlaky-ohen-zachvatil-nekolik-budov