Tématem 5. konference byli drobní podnikatelé

Ekonomové, zástupci různých institucí, města a Moravskoslezského kraje řešili na konferenci “Rozvoj Novojičínska” otázku drobných a především začínající živnostníků v tomto regionu. Důležitost tohoto sektoru přijel posílit také předseda Asociace malých a středních podniků Karel Havlíček.

Postavení malých a středních podniků a jejich podpora - to byla hlavní témata 5. ročníku konference “Rozvoj Novojičínska”, kterou pořádala spolu s dalšími partnery střední škola Educa. Konference byla rozdělena do tří diskuzních panelů.

“Jeden z nich je význam a rozvoj malých a středních podniků, druhým jejich financování a třetím jsou rodinné firmy,” uvedla Lidmila Kramolišová, jednatelka SOŠ Educa Nový Jičín.

Důležitost podpory zejména začínajících podnikatelů a živnostníků tu zdůraznil také předseda Asociace malých a středních podniků v ČR Karel Havlíček.

“Pochopitelně jim musíme ukazovat, že podnikání není jen o byrokracii a o tom, o čem se dnes píše v médiích, ale že je to obrovská výzva a určité dobrodružství,” míní Karel Havlíček, předseda Asociace malých a středních podniků.

Podle předsedy asociace je také jistou překážkou rozvoje drobného podnikatelského sektoru aktuálně velká poptávka na trhu práce po každém kvalifikovaném a podnikavém zaměstnanci.

“Nicméně my máme zájem, aby lidé také občas odolali těm nabídkám větších společností, a aby vzali prapor do ruky a začali dobývat kopec s vlastními projekty, s vlastními produkty, a pustili se do podnikání,” dodal Karel Havlíček.

“Už z toho, že jsme soukromá škola a zabýváme se ekonomikou a podnikáním, tak vyplývá to, že si naši absolventi mohou zakládat své podniky. Máme mnoho úspěšných absolventů a jsou mezi nimi i podnikatelé,” přidala se jednatelka SOŠ Educa Nový Jičín.

”Moravskoslezský kraj má zřízenou agenturu, která je taková servisní organizace, která by měla ucelit veškeré informace pro začínajícího podnikatele a pak ho posouvat dál, třeba v oblasti účetnictví, marketingu, získání dotačních titulů a podobně,” sdělil Jan Krkoška (ANO 2011), náměstek hejtmana MSK.

Konkrétní kroky směrem k podpoře drobných podnikatelů realizuje také novojičínská radnice.

“Nezvyšujeme už několik let nájemné pro podnikatele, abychom nezhoršovali jejich ekonomickou situaci, rada teď projednávala nějaké slevy z nájemného, takže k tomu přistupujeme velmi zodpovědně,” informovala Blanka Faluši (ČSSD), místostarostka Nového Jičína.

Město Nový Jičín také v oblasti rozvoje podnikání zvažuje podporu projektu tzv. podnikatelského inkubátoru. Vedení radnice se na fungování jednoho z nich chystá do zajet podívat do Valašských Kloubouků. 
30. výročí sametových událostí

17.11. 14:00 - 14.11. 2:52
Nový Jičín, Masarykovo náměstí , Nový Jičín

Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

07.12. 18:00 - 14.11. 2:52
Nový Jičín, Zámek Kunín, Kunín

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 170 000 Kč do 200 000 Kč

Detail

Noroo Bee Chemical Czech s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků