Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tématem 5. konference byli drobní podnikatelé

Ekonomové, zástupci různých institucí, města a Moravskoslezského kraje řešili na konferenci “Rozvoj Novojičínska” otázku drobných a především začínající živnostníků v tomto regionu. Důležitost tohoto sektoru přijel posílit také předseda Asociace malých a středních podniků Karel Havlíček.

Postavení malých a středních podniků a jejich podpora - to byla hlavní témata 5. ročníku konference “Rozvoj Novojičínska”, kterou pořádala spolu s dalšími partnery střední škola Educa. Konference byla rozdělena do tří diskuzních panelů.

“Jeden z nich je význam a rozvoj malých a středních podniků, druhým jejich financování a třetím jsou rodinné firmy,” uvedla Lidmila Kramolišová, jednatelka SOŠ Educa Nový Jičín.

Důležitost podpory zejména začínajících podnikatelů a živnostníků tu zdůraznil také předseda Asociace malých a středních podniků v ČR Karel Havlíček.

“Pochopitelně jim musíme ukazovat, že podnikání není jen o byrokracii a o tom, o čem se dnes píše v médiích, ale že je to obrovská výzva a určité dobrodružství,” míní Karel Havlíček, předseda Asociace malých a středních podniků.

Podle předsedy asociace je také jistou překážkou rozvoje drobného podnikatelského sektoru aktuálně velká poptávka na trhu práce po každém kvalifikovaném a podnikavém zaměstnanci.

“Nicméně my máme zájem, aby lidé také občas odolali těm nabídkám větších společností, a aby vzali prapor do ruky a začali dobývat kopec s vlastními projekty, s vlastními produkty, a pustili se do podnikání,” dodal Karel Havlíček.

“Už z toho, že jsme soukromá škola a zabýváme se ekonomikou a podnikáním, tak vyplývá to, že si naši absolventi mohou zakládat své podniky. Máme mnoho úspěšných absolventů a jsou mezi nimi i podnikatelé,” přidala se jednatelka SOŠ Educa Nový Jičín.

”Moravskoslezský kraj má zřízenou agenturu, která je taková servisní organizace, která by měla ucelit veškeré informace pro začínajícího podnikatele a pak ho posouvat dál, třeba v oblasti účetnictví, marketingu, získání dotačních titulů a podobně,” sdělil Jan Krkoška (ANO 2011), náměstek hejtmana MSK.

Konkrétní kroky směrem k podpoře drobných podnikatelů realizuje také novojičínská radnice.

“Nezvyšujeme už několik let nájemné pro podnikatele, abychom nezhoršovali jejich ekonomickou situaci, rada teď projednávala nějaké slevy z nájemného, takže k tomu přistupujeme velmi zodpovědně,” informovala Blanka Faluši (ČSSD), místostarostka Nového Jičína.

Město Nový Jičín také v oblasti rozvoje podnikání zvažuje podporu projektu tzv. podnikatelského inkubátoru. Vedení radnice se na fungování jednoho z nich chystá do zajet podívat do Valašských Kloubouků. 
Výchovný ústav, Nový Jičín, Divadelní 12
Nový Jičín
od 25 500 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Dušan Glogar Ing. - UNIPROJEKT - pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Gaudi, s.r.o.
Příbor
od 10 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků