Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Den sociálních služeb v NJ představil i Mobilní salaš

V jednom dni a na jednom místě se v Novém Jičíně představilo 25 organizací, které na území města nabízí sociální a zdravotnické služby. 8. ročník Dne sociálních služeb měl za cíl ukázat lidem, že ve složitých životních situacích nejsou sami. Novinkou letošní prezentace byl projekt Mobilního salaše.

Ovce, jako symbol a prostředek pomoci, se na Dni sociálních služeb v Novém Jičíně objevila za 8 let konání této akce poprvé. Prezentovala zde projekt Mobilního salaše.

“Jak už název napovídá, s ovečkami budeme zajíždět do různých organizací mezi lidi, kteří nemohou přijet k nám na statek z důvodu handicapu, svého věku nebo nemoci, která jim neumožňuje opustit nemocniční zařízení,” uvedla Gabriela Žitníková, Občanské sdružení Bludička.

S různými způsoby pomoci se na Dni sociálních služeb představilo celkem 25 organizací, které působí na území města.

“Dnešní den je rozdělen do čtyř tématických bloků kopírujících životní situace, ať už je to životní stav spojený se seniorstvím, s handicapem, s rodinou,” vysvětlila Daniela Susíková, odbor sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín.

“Spolek ItY, jeho hlavní činností a náplní je pořádání a uskutečňování pobytů pro děti s autismem, poskytujeme také odlehčovací služby,” sdělil Bohumír Večerek, spolek ITY.

“Snažíme se toho člověka, který k nám přijde do Charity, uchopit tak nějak celkově, snažíme se mu poskytnout zázemí, to znamená bydlení, stravu, oblečení případně sociální poradenství,” připomněl Marcel Brož, Charita Nový Jičín.

“Ty organizace jsou velmi velmi potřebné, že se věnují klientům ve všech těch oblastech a bez nich by ti lidé nemohli fungovat,” zdůraznil Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Poskytovatele sociálních služeb přijel do NJ podpořit také náměstek hejtmana kraje pro sociální oblast.

“Ti lidé nemohou být na okraji, oni poskytují sociální službu srdcem,” uzavřel Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje pro sociální oblast.

Den sociálních služeb také připomněl, že spektrum prezentovaných organizací není náhodné a je výsledkem komunitního plánování.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy