Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město Nový Jičín ocenilo lidskou solidaritu

Město Nový Jičín ocenilo významný akt lidské solidarity a po čtvrté vyhlásilo Dobrovolníka roku. Za nezištnou pomoc druhým byli oceněni 3 lidé. Čtvrtý získal mimořádnou nominaci za dlouhodobou pomoc při organizaci dobrovolnictví na území Novojičínska.

Titul Dobrovolník roku lze v Novém Jičíně udělit registrovaným i neregistrovaným dobrovolníkům, kteří nezištně pomáhají sociálně slabým, seniorům a nemocným lidem. Letos rada města ocenila čtyři osobnosti.

“Je to takové ohodnocení, že to, co jsem dělal a věnoval tomu čas, takt o má smysl, taková ta podpora nových stomiků je určitě důležitá, a přitáhnout, pokud možno, i ty mladé stomiky,” uvedl Bronislav Tučný, předseda ILCO Novojičínska spolek stomiků.

“Broňa Tučný navrhl našeho maskota S-Tomíka, je to panáček, který má na bříšku pytlík, protože my všichni máme na bříšku pytlík,” doplnila Marie Ředinová, předsedkyně sdružení stomiků České ILCO.

Další oceněnou byla Marie Daňková, která od počátku vzniku pomáhá v Charitním šatníku.

“Tak je to takové uznání, ale já myslím, že si to zaslouží všechny děvčata, je nás tam asi patnáct,” sdělila Marie Daňková, dobrovolnice v Charitě Nový Jičín.

“Nemyslím si, že bych já dělal něco mimořádnějšího než ostatní. Věřím tomu, že člověk by měl pomáhat, to je nějaké moje krédo, takže proto jsem to začal dělat,” podotkl Jaromír Bílý, dobrovolník Domova Duha Nový Jičín.

Skromnost byla podstatou vyjádření všech oceněných, včetně Naděždy Lebedové, která získala mimořádnou nominaci za celkový přínos.

“Myslím si, že si to nezasloužím jenom já, že bych ráda, kdyby tam stáli se mnou všichni dobrovolníci, co je mám na starosti, protože to jsou hrozně úžasní lidé,” míní Naděžda Lebedová, koordinátorka dobrovolnické činnosti.

“To ocenění je sice symbolické, ale alespoň se o nich ví a je to více v povědomí občanů,” uzavřel Pavel Rozbroj (ČSSD), místostarosta Nového Jičína.

Návrhy na nominace Dobrovolníka roku podávaly jednotlivé sociální organizace, na území města jich působí téměř tři desítky.

Nahlásit chybu


K tématu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail