Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

11. ročník Běhu novojičínským parkem

Den pracovního volna na konci září mohli lidé využít i ke sportování. Ve Smetanových sadech se konal 11. ročník Běhu novojičínským parkem. Akce byla určena široké veřejnosti, na startovní čáru se mohly postavit děti od tří let a také účastníci seniorských kategorií.

Nejkratší 100 metrovou trať závodu absolvovali většinou rodiče spolu s dětmi. Samostatně už pak malí závodníci vyrazili na delší okruhy. Smetanovy sady se tedy opět po roce proměnily v závodní ovál. 11. ročník běhu zlákal ke sportovnímu výkonu více než dvě stovky nadšenců.

“Myšlenka byla taková, aby to byla tradice, aby se ten závod opakoval. Máme k tomu už i určitý systém a k tomu odpovídající počet závodníků, který každým rokem stoupá. Zaběhat si může úplně každý, od těch nejmenších, kteří se dokáží postavit na nohy a běžet, až po ty nejstarší. Je 16 dětských a 8 dospělých kategorií,” sdělila Darina Krausová, ředitelka závodu.

Zatímco děti zvládaly různě dlouhé trasy v uličkách parku, dospělí museli podat o něco náročnější výkon, vyběhnout k 5 a půl kilometrů vzdálené nádrži Čerťák. Běhání považuje ředitelka závodu za jeden z nejzdravějších sportů a sama se takto vydává do terénu 6x týdně.

“Je to všeobecný trend, že se zvyšuje počet běžeckých závodů i počet běžců, myslím si, že lidé se možná i méně stydí běhat, jdou třeba ve skupinách a mně to jenom těší, že se hýbou a dělají něco pro sebe pro své zdraví,” podotkla ředitelka závodu.

O starty nejmenších účastníků se tradičně postaral starosta Jaroslav Dvořák, který na místě vyzdvihl práci lidí, kteří dokáží podobné aktivity pro veřejnost organizovat. Současně uvedl, že s podporou sportu počítá město i v přípravě rozpočtu na rok 2018.

“Na příští rok máme znovu finance stejné jako v minulém roce, na děti 5 milionů, celkově jde na sport 14 milionů. Ale samozřejmě, trápí nás stav sportovišť, teď budeme mít v zastupitelstvu schvalování finanční výpomoci tělovýchovné jednotě,” řekl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Ta je totiž majitelem například i letního stadionu, který rekonstrukci už nutně potřebuje.

“Věřím, že na ty projektové dokumentace pomůžeme TJ. A stejně tak potom, oni budou žádat o dotaci a po městě budou chtít dofinancovat spoluúčast, takže, věřím, že i tam se to povede, že se jim podaří získat ty dotace,” dodal starosta.

Třeba i tito malí sportovci by pak mohli na oválu stadionu běhat ne na současné škváře, ale po kvalitním tartanu. 

Nahlásit chybu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Ing. Marek Káňa - Parkoviště Ráztoka
Trojanovice
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail