Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděj v NJ se zaměřil na rodinné domy

Kriminalisté v Novém Jičíně vyšetřují více případů vloupání do rodinných domů, ke kterým došlo během měsíce září. Zloděj se zaměřil na šperky a finanční hotovost. Policisté upozorňují majitele domů, aby si obydlí při odchodu zabezpečili a nenechávali otevřená ani větrací okna.

Pachatel si v Novém Jičíně vytipoval okamžiky, kdy byly rodinné domy prázdné, třeba i v dopoledním čase, a násilím, často přes vypáčené okno, vnik dovnitř. Ukradl zejména šperky a peníze.

“Celková škoda byla vyčíslena na téměř 40 tisíc korun. Policisté už v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže či poškození cizí věci a přečin porušování domovní svobody,” sdělila Darina Knižátková, STP PČR Nový Jičín.

Jelikož je těchto případů vloupání během jednoho měsíc několik, nabádá policie veřejnost k větší obezřetnosti. Upozorňuje majitele domů, aby kolem na zahradách nenechávali žádné předměty, především nářadí, které by zloděj mohl využít pro vniknutí do jejich obydlí.

“Dále chceme upozornit občana, aby si vždy při odchodu z domu zkontrolovali, zda řádně uzamkli dveře a uzavřeli všechna okna. Ty by neměli nechávat otevření ani na ventilaci,” doplnila novojičínská policejní mluvčí.

Policejní mluvčí také radí lidem, jak postupovat v případě, že je nepříjemná zkušenost se zlodějem nemine.

“Pokud se vrátíte do svých obydlí a zjistíte, že vás mezi tím navštívil nezvaný host, okamžitě zavolejte na místo policii. Nezkoumejte, co všechno vám bylo odcizeno, neuklízejte po pachateli, jelikož byste mohli zničit důležité kriminalistické stopy, které by mohly vést k jeho dopadení,” upozorňuje Darina Knižátková.

Jedno z doporučení policie, jak snížit riziko vloupán, je i to, aby lidé nezveřejňovali třeba na facebooku informace, že budou déle mimo svůj domov např. z důvodu dovolené nebo prodlouženého víkendu. Pro vytipování opuštěného rodinného domu nebo bytu je to pro zloděje je to ideální zpráva.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail