Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podzimní bazárek dá odpadu druhou šanci

Dejme věcem druhou šanci a snižme množství odpadu. S touto myšlenkou přišel odbor životního prostřední a organizuje Podzimní bazárek. Lidé tu mohou prodat, darovat nebo vyměnit funkční oblečení, hračky, knihy, hudební nástroje, elektroniku a další předměty.

Téměř každý z nás má doma věci, které nevyužívá. Zabírají prostor a sedá na ně prach. Někdo se s nimi dokáže rozloučit a odveze je na skládku nebo do příslušných kontejnerů, jinému je líto stále funkční věci vyhodit.

“Odbor životního prostředí novojičínské radnice přišel se zajímavým nápadem, jehož cílem má být snížení množství odpadu ve městě, má takovou myšlenku, že by si lidé tyto nepotřebné nicméně funkční věci mohli navzájem mezi sebou vyměňovat, mohli by si je darovat nebo si je i prodat,” uvedla Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

První ročník Podzimního bazárku se tedy koná 21. října od 9 do 12 hodin v budově Střediska volného času Fokus. Občané zde mohou zužitkovat své funkční oblečení, obuv, hračky, knihy, CD, DVD, sklo, porcelán, hudební nástroje, elektroniku a další předměty, které ještě někomu mohou posloužit.

“Každý, kdo se chce bazárku zúčastnit, se však musí přihlásit. Podmínky a přihlášku najdou zájemci na webových stránkách města,” upozornila tisková mluvčí.

Termín rezervace místa na bazárku je do 16. října. Věci, které se nepodaří občanům prodat, vyměnit nebo někomu darovat, si nebudou muset odvážet zpět domů. Odbor životního prostředí je nabídne dobročinným organizacím. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy