Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické služby mají na údržbu města tři nové vozy

Technické služby mají na úklid a údržbu města tři nové automobily. Jeden z nich poslouží i v zimě. Obměna vozů používaných na zvelebení ulic a zeleně probíhá postupně druhým rokem. Letos do ní radnice investovala 5 milionů korun.

Všechny tři nové vozy technických služeb byly vystaveny na krátké prezentaci na náměstí. Při další příležitosti už je lidé uvidí v pracovním nasazení v terénu.

“Technický stav vozového parku je neúplně vyhovující, mnohá auta jsou stará kolem dvaceti let, takže se je snažíme obnovovat, teď se podařilo obnovit tři auta,” uvedl Václav Bukovský, ředitel Technických služeb Nový Jičín.

“Jak jsme komunikovali i s těmi řidič, opravdu už to bylo hodně poruchové a ty finance, které se musely dávat do oprav, byly opravdu obrovské. Díky elektronické aukci se podařila celková suma na všechny tři automobily snížit na něco přes pět milionů,” sdělil Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Například tento bílý sedmimístný sklápěcí vůz bude mít k dispozici středisko zeleně. (to největší bílé)

“Bude sloužit za tu multikáru, která měla 19 let, do které už teklo střechou, takže jsme považovali za rozumné to vyměnit. S tím, že běžná multikára stojí 3i miliony 200 tisíc korun a tady to auto stojí 737 tisíc,” upřesnil ředitel technických služeb.

Další nový vůz poslouží ve středisku odpadů, zejména na svoz malých kontejnerů, a navíc má vybavení i pro zimní údržbu. Třetí nízký automobil bude mít k dispozici úsek místních komunikací, například také pro nástřik vodorovného značení.

“Daří se naplňovat vize nového pana ředitele, když nastoupil, tak mluvil o tom, že až si zmapuje technické služby, tak bude chtít obměňovat vozový park a také opravovat prostory, které mají v technických službách, takže to se postupně daří,” míní novojičínský starosta.

Obnova vozového parku začala loni a měla by pokračovat i v příštím roce. Technické služby chtějí zakoupit svozový vůz na bioodpad. Nicméně dosluhují také klasická popelářská auta. Dále do rozpočtu města na příští rok navrhuje Václav Bukovský nákup dvou traktorů s pluhem a solícím zařízením, které by byly v zimě pohyblivější na chodnících.

Právě příprava na sníh a led je teď aktuální i v jiném ohledu. Chystá se nový plán zimní údržby.

“Objeli jsme město a máme sedm okruhů na údržbu chodníků a momentálně doděláváme cesty. Pokud rada schválí tento plán údržby, bude vyvěšen na webových stránkách, a bude na prosto jasné, kudy mají projíždět jednotlivé stroje, které odstraňují sníh,” podotkl Václav Bukovský.

O novém plánu a harmonogramu zimního úklidu budeme také aktuálně informovat v Novojičínském expresu. 

Nahlásit chybu
Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail