Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínská básnířka představila svou třetí sbírku

Novojičínská básnířka Alena Kupková vydala třetí sbírku poezie. Knížka s názvem “Tak to jsem já” obsahuje 40 básní. Většinou jsou o pocitech, které mohou mít lidé všude na světě. Inspirací jsou jí každodenní maličkosti jako jsou pěkné ráno, úsměv nebo barvy přírody.

Vydat básnickou sbírku dnes není vůbec snadné. Novojičínské autorce Aleně Kupkové se to teď podařilo už po třetí, a to také díky finančnímu příspěvku města. Veřejnosti nyní může představit knížku “Tak to jsem já”.

“Je to o pocitech, ty pocity mohou mít lidé asi obecně všude na světě. Třeba krásné ráno, modré nebe, úsměv, barvy, krásný barevný podzim,” svěřila se básnířka Alena Kupková.

Sbírka obsahuje 40 básní. Jejich zrození je podle autorky dílem okamžiku.

“Mě se třeba, když jdu po ulici, něco zazdá, a už se mi v hlavě řadí ta písmenka a musím to napsat. Potom už to jde, jako by mi to někdo diktoval,” pousmála se básnířka.

“Sytím svou duši občas vůní čaje z jasmínu a horký hrnek mě v rukou pálí, však mu tu jeho horkost jistě ráda prominu, při vzpomínce, jak hřál v rukou čaj, když bývali jsme ještě malí,” zarecitovala ze své sbírky Alena Kupková.

Kniha “Tak to jsem já” vyšla v omezeném nákladu 50 kusů. Setkat se s verši Aleny Kupkové mohou ale zájemci také jednoduše na jejím facebooku. Zpravidla na něm zveřejňuje jednu básničku týdně. Celkem jich už má autorka na svém kontě asi 400.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy