Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín má zvěrokruhovou zahrada

Nový Jičín má novou meditační zahradu. Netradiční odpočinková zóna vznikla na mýtině, která zůstala po vykácení stromů napadených kůrovcem. Ústředním motivem je spirálovitá stezka a 12 zastavení zvěrokruhu.

Ještě před čtyřmi lety na místě tohoto palouku v příměstském lese u Nového Jičína rostly stromy, nicméně je napadl kůrovec a musely pryč. Odbor životního prostředí přišel s myšlenkou vybudovat zde naučnou stezku lesnického zvěrokruhu.

“Celý projekt na zvěrokruhovou zahradu nebo-li meditační zahradu je vypracován na základě celkové studie úprav Lesoparku Skalky, který pochází od jednoho z nejvýznamnějších českých architektů zaměřených na zahradní a krajinářskou tvorbu pana profesora Otruby,” uvedla Blanka Faluši (ČSSD), místostarostka Nového Jičína.

Ústředním motivem zahrady je spirálovitá stezka a podél ní 12 zastavení zvěrokruhu.

“U každého znamená je vysazený strom, který v podstatě patří k tomu danému znamení nebo se k němu nejvíce váže,” doplnila Kateřina Kuželová, Odbor životního prostředí, MěÚ Nový Jičín.

Například u znamení Berana roste dub, u Panny zase vrba.

“Našla jsem tady své znamení, které je Panna,” sdělila malá návštěvnice zahrady. “Krásně to navazuje na ten Lesopark a je to hezká procházka až na Skalky,” přidala se kolemjdoucí žena. “Všude se najdou nějaké věci, které by šly udělat lépe, ale myšlenkově je to určitě moc zajímavé,” dodal procházející muž.

Úprava meditačního palouku přišla na necelé tři miliony korun, z toho polovinu pokryla dotace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy