Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Spisovatelka Petra Braunová četla dětem

Jednou z možností, jak zvýšit zájem dětí o četbu knih, je přímý kontakt s jejich autory. Městská knihovna proto zprostředkovává setkání školáků se spisovateli. Naposledy teď na autorské čtení pozvala Petrou Braunovou.

Dostat se do bezprostřední blízkosti spisovatele, kterého dosud znaly jen podle jména z obálky, mohly děti v novojičínské knihovně. Petře Braunové stačilo přečíst ze své knihy jen pár vět a během okamžiku si získala jejich pozornost.

“Já docela často jezdím po školách, školy a knihovny se velmi starají o to, aby děti četly, takže jsem v kontaktu každý týden s nějakými dětmi. Píšu od prvňáků po deváťáky a moje nejoblíbenější cílová skupina jsou děti čtvrtá a pátá třída,” uvedla Petra Braunová, spisovatelka.

“Petra Braunová je spisovatelka, která zajíždí do Nového Jičína často, je velmi oblíbená a hlavně je velmi čtená,” potvrdila Radmila Grofová, Městská knihovna Nový Jičín.

A to i díky srozumitelnosti textu pro dnešní mladé generace. Kontakt s malými čtenáři je jako zpětná vazba neméně důležitý i pro autorku samotnou.

“Děti se mění a jsou to úplně jiné děti než před 15 lety. Když si s nimi povídám, potřebuji upravit formu, jazyk, protože dnešní děti, když čtou knížku, ve které hlavní hrdina nemá mobil nebo tablet, tak jim to samozřejmě přijde divné,” pousmála se spisovatelka.

Novojičínským dětem četla ze své nové knihy Dům doktora Fischera, který spadá do žánru psychothrilleru.

“Tentokrát jsem se pokusila zpracovat téma, které s ev dětské literatuře ještě neobjevuje, a to je klonování. Je to příběh o pološíleném vědci doktoru Fischerovi, který zkoumá tenhle problém, a parta dětí pátrá po tom, proč má ve svém domě kluka, o kterém tvrdí, že je jeho syn, a já prozrazuji, že to není jeho syn,” popsala děj knihy autorka.

Autorské čtení je pouze jednou z forem, jak se knihovna snaží udržet zájem dětí o literaturu. Pořádá setkání se Shakespearem, divadla a další akce.

“Chodím do knihovny velmi ráda, baví mě to tu,” sdělila desetileté školačka. “Já tady moc nechodím, ale chci začít,” svěřila se další. “Půjčuji si hodně knížek,” přidal se jejich spolužák.

Tou nejbližší pozvánkou do knihovny může být akce Den pro dětskou knihu.  

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy