Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město se chystá na vánoční čas

Město se začalo připravovat na Vánoce. V ulicích se instaluje světelná výzdoba, na náměstí se staví dřevěné městečko pro vánoční jarmark a v úterý už bude v centru i strom. Letošní adventní čas ovšem představí také několik novinek.

Do centra města už se postupně navážejí dřevěné budky pro tradiční jarmark, začne 1. prosince. Naopak pryč musí kovové lavičky, které uvolní místo dalším atrakcím. Celá plocha se za pár dní promění ve vánoční městečko.

“V letošním roce město připravilo několik novinek. Chceme sjednotit světelnou výzdobu na náměstí, proto radnici a Starou poštu osvítí nové girlandy, budou jednotné, jako na Návštěvnickém centru,” informovalal Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

Světelná výzdoba už se instaluje v ulicích města, ty se rozsvítí na první adventní neděli 3. prosince.

“Máme již vánoční strom, tentokrát bude z Kunína a bude to smrk,” dodala tisková mluvčí.

“Budou i nové ozdoby vánočního stromu, a to ve tvaru klobouků, což je takovým symbolem města,” uvedla Hana Rolná, Návštěvnické centrum Nový Jičín.

Vánoční strom bude rozsvícen tradičně na Den s Mikulášem 5. prosince. Součástí předvánoční atmosféry budou poylstyrenoví sněhuláci a pro děti atrakce v podobě jezdícího vláčku. Velkou novinkou bude dřevěný betlém s více než metr vysokými figurami.

“Je to betlém přímo vyrobený pro Nový Jičín od řezbáře z Teplic nad Bečvou pana Vinckera. Součástí budou postavy Marie, Josefa, jezulátka a dvou zvířat,” upřesnila Hana Rolná.

Po celou adventní dobu bude ve vánočním městečku probíhat kulturní program v režii profesionálních umělců, zdejších souborů i škol. Od 4. do 17. prosince přibude doprovodný program se Starojickou historickou společností.

“Děti se dále mohou těšit na tvoření s Rodinným centrem Mozaika a samozřejmě se zapojí i Fokus,” podotkla pracovnice Návštěvnického centra.

“A protože od 10. prosince začne na území města fungovat nová městská hromadná doprava zajišťovaná elektrobusy, tak 5. prosince na Mikuláše se veřejnost bude moci poprvé tímto elektrobusem svést,” doplnila Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

Přítomnosti ukázkového elektrobusu využije město ve zmíněný den také pro svoz dětí z mateřských škol na setkání s Mikulášem na náměstí. 

Nahlásit chybu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail