Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Investice kraje půjdou do dopravy a vzdělávání

Moravskoslezský kraj postupně prezentuje své vize rozvoje v následujících letech na různých místech regionu. Setkání vedení kraje se zástupci města a firem se teď konalo také v Novém Jičíně.

Získat novou zdravou a vzdělanou image. To je strategická vize rozvoje do roku 2024, kterou si stanovil Moravskoslezský kraj. Postupné kroky, jak se k těmto cílům dopracovat, teď představitelé kraje prezentovali zástupcům novojičínské radnice a zdejších firem.

“Máme připraveny investice do tohoto regionu, okolo 550 milionu korun, tyhle investice jsou rozděleny na jednotlivé odvětví, ať je to doprava, chceme spravovat silnice, část peněz půjde také do sociálního sektoru, další do školství. Chceme, aby tady byly moderní učebny, především pro technické vzdělávání na středních školách, to jsou naše priority,” uvedl Jan Krkoška (ANO), náměstek hejtmana MSK.

Představitelé kraje na tomto setkání také prezentovali dotační tituly, které už běží anebo jsou plánovány na příští rok, například programy na podporu stáží žáků a studentů ve firmách.

“Moravskoslezský kraj samozřejmě chce také slyšet, co firmy trápí. Některé informace víme, že je nedostatek pracovníků, hlavně tady v té oblasti, kde je nízká míra nezaměstnanosti, a také ví, že jsou problémy s absolventy, ale chce znát i ty další,” doplnila Monika Chobotová z Agentury pro regionální rozvoj.

“Máme tady v okrese tři průmyslové zóny, velkou mošnovskou, kopřivnickou a novojičínskou, které dělají tu zaměstnanost. Budeme se určitě bavit o dopravním napojení do těch zón,” sdělil

Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Nicméně jedním z prioritních projektů Nového Jičína je právě rozšíření stávajícího průmyslového parku o dalších zhruba 12 ha.

“V současné době vybíráme zhotovitele projektové dokumentace, který by ji měl v příštím roce vytvořit. Potom můžeme žádat o dotaci státu, maximálně můžeme získat 75 procent celkové částky a to je v případě velikosti naší zóny 60 milionů korun,” doplnil novojičínský starosta.

Dotace může být použita na výkup pozemků, do kterého již dříve město investovalo 22 milionů, projektovou dokumentaci, technickou a dopravní infrastrukturu. Nový průmyslový areál by mohl být k dispozici na konci roku 2019.

Tématem prezentované vize je ale také třeba cestovní ruch. V této oblasti přichází kraj s myšlenkou, která by se mohla dotýkat také Nového Jičína, a to je síť půjčoven elektrokol.  
Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků