Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Basketbalisté si na Šlapanicích spravili chuť

Prvoligoví basketbalisté Nového Jičína mají za sebou devět kol letošní soutěže ve skupině východ. Na svém kontě mají čtyři výhry. Naposledy teď doma porazili Sokol Šlapanice.

Basketbalisté Nového Jičína utržili prohru na palubovce lídra 1. ligy, když v Hradci Králové podlehli 61:84. Následně pak doma ve 4. kole Českého poháru narazili na extraligový celek Brna a po první vzdorovité polovině nakonec prohráli 48:81. Do třetice si pak spravili chuť v 9. kole své soutěže, doma porazili Sokol Šlapanice 90:74.

“Mám pocit, že jsme trošku traktor, že nám trvá, než se dostaneme do nějakého tempa, trošku se hledáme střelbou z dálky. Tam, když nám něco spadne, tak ta hra hned vypadá lépe. Tak jsem šťastni za vítězství, využili jsme toho, že Šlapanice hrály v užší rotaci, tak jsme měli na konci více sil,” uvedl David Hájek, trenér BC Nový Jičín.

“Šlapanice, kupodivu hrálo se dobře, čekali jsme to těžší, ale musím říct, že kluci hráli skvěle, bojovali jsme, rychle jsem to tahali dopředu, takže myslím, že jsme jakoby uběhali. Oni jsou přece jen starší, zato zkušenější, ale my jsme je dneska uběhali a uhráli jsme to na skvělý výsledek,” míní Adam Choleva, BC Nový Jičín, hostující hráč.

Do letošní sezóny nastoupili basketbalisté pod novou trenérskou dvojicí, hlavním koučem týmu je zdejší bývalý hráč David Hájek, Martin Zdražil se přesunul na pozici asistenta.

“Já jsem už pět let trénoval v Prostějově, kde jsem dělal asistenta Zbyňkovi Cholevovi, mě to vždycky lákalo, takže jsem se na to i docela těšil. S Martinem si myslím, že to jde. Po dnešku jsme zase šťastnější, vyhráli jsme. Nějaké zápasy mohly být lepší, ale myslím si, že spokojení jsme,” sdělil David Hájek.

Do týmu, jehož oporami jsou Zdeněk Jakubu, Jan Kelar, Tadeáš Janík, Roman Medek, který je v tuto chvíli ale zraněný, a další hráči, se vrátili i někteří odchovanci. Například Vojtěch Střítezský, Lukáš Mik a také třeba Adam Choleva, který je zde na hostování a oficiálně hájí barvy NH Ostrava.

“Hraje se skvěle, když se podíváte tady na ty lidi tady, kteří pořád chodí a pořád k tomu mají nějaký vztah, tak je to skvělé. Pro nás pro hráče, když přijde plný dům, tak je to super,” pousmál se Adam Choleva.

“My bychom chtěli, aby se všichni vrátili domů a hráli tady jen odchovanci, což samozřejmě nejde, takže si musíme trošku vypomoci z okolí. Ale ten tým je perspektivní, jsou to mladí kluci, není tam nikdo žádný dědeček, takže se s nimi spolupracuje velmi dobře,” uzavřel trenér novojičínských basketbalistů.

Podpořit novojičínské basketbalisty mohou fanoušci už tuto neděli 26. listopadu, kdy od 16 hodin odehrají další utkání 1. ligy. Přivítají družstvo SK UP Olomouc.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy