Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční smrk ozdobí klobouky

Na Masarykově náměstí už od úterka stojí vánoční strom. Letos je to patnáct metrů vysoký smrk. V dalších dnech se postupně dozdobí, mimo jiné novými dekoracemi ve tvaru klobouků.

Hlavní symbol vánoc už od úterka zdobí centrum města - letos je to smrk, který Novému Jičínu darovali manželé Tkadlečkovi z Kunína.

“Stál za prodejnou pekárny v Kuníně. Dnes jsme ho pokáceli, po dvou metrech zapuštěných do země by měl být vysoký asi 15 metrů. Zdobit se bude příští týden,” informoval Václav Bukovský, ředitel Technických služeb.

Bezpečná přeprava stromu proběhla za asistence městské policie a jako nadměrný náklad i s vyřízením potřebných povolení. Samotná instalace na náměstí s řádným upevněním do země pak zabrala asi dvě hodiny.

Štíhlý smrk ozdobí také letos červeno-bílé dekorace. Některé z nich budou úplně nové.

“A to vánoční světelné klobouky. Celkem jich na stromě bude viset sedm, v průměru mají 65 centimetrů na výšku,” upřesnila Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín.

V podobném duchu se symbolikou klobouků se nese také výzdoba prodejních stánků.

Strom bude slavnostně rozsvícen 5. prosince.

“V tento den bude také probíhat Den s Mikulášem, na to už jsme zvyklí, takže od rána bude program pro malé i velké, strom se rozsvítí v 17 hodin,” upřesnila Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín.

Od tohoto okamžiku pak bude v centru města zářit až do Tří králů. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyMAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail