Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín má nový plán zimní údržby

Nový Jičín má nový plán zimní údržby. Systém upřesnil priority odklízení sněhu pro cesty i chodníky. Do budoucna uvažují technické služby o tom, že pohyb uklízecích strojů bude možné sledovat on-line na webu města.

Nový operační plán zimní údržby připravovaly Technické služby v Novém Jičíně několik měsíců. Teď ho posvětili radní a platit začne od 1. prosince.

“Proti zkušenosti z loňského roku, kdy je třeba přiznat, že ne všechny části města byly uklizeny v čas a úplně dokonale, tak tam došlo k některým změnám. Především ke zpřesnění tras, každý pracovník a stroj má přesně vytyčenou trasu, kudy má jet a kdy po začátku padání sněhu,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

“U cest to jsou nyní čtyři okruhy a u chodníků je okruhů sedm,” upřesnil Václav Bukovský, ředitel Technických služeb.

Pro zimní údržbu silnic je teď prioritou trasa, po které jezdí městská hromadná doprava. Sníh z chodníků zmizí jako první v centru.

“Takový bonus pro občany může být i to, že celý plán bude po doplnění zveřejněn na webových stránkách města, aby se každý mohl podávat, kdy je jeho lokalita v plánu,” zmínil dále místostarosta Nového Jičína.

Do budoucna ředitel technických služeb počítá s tím, že by lidé mohli sledovat postup odklízecích prací na webu dokonce on-line.

”Všechny ty stroje mají GPS, takže můžeme na mapách ukazovat, kde se právě pohybují,” vysvětlil ředitel Technických služeb.

Pro hladší průběh zimní údržby proškolily technické služby také více pracovníků, kteří se na odklízecí technice mohou střídat. Jak vše klapne, prověří až první sněhová nadílka.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy