Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Plynaři mají v Novém Jičíně pokácet 84 stromů

Více než 80 stromů má zmizet z veřejné zeleně v Novém Jičíně. Záměr pokácet tyto dřeviny oznámila zdejší radnici plynárenská společnost. Rostou totiž v ochranném pásmu sítí. Město se teď snaží dojednat s plynaři kompromis a některé stromy zachránit.

Na stromech v novojičínských sídlištích se oranžové značky začaly objevovat postupně už od loňského roku. Teď plynárenská společnost městu oznámila, že 84 dřevin pokácí.

“My budeme provádět odstraňování vegetace v ochranných pásmech plynovodů. Jedná se z naší strany o zákonnou povinnost,” potvrdil Pavel Zajíc, tiskový mluvčí Innogy.

Přestože v těchto případech orgán ochrany přírody nemá velké pravomoci kácení zabránit, radnice s takovýmto rozsahem preventivního odstarňování stromů nesouhlasí a s plynárenskou společností jedná.

“Jde o stromy, které byly vysazování po zbudování sídlišť, takže jsou na místě čtyřicet, padesát let, takže de facto dorostly konečných rozměrů,” poznamenala Olga Kubálková, Odbor životního prostředí MěÚ Nový Jičín.

Zmizet by mělo například těchto 5 bříz z ulice U Jičínky.

“Hrozně nás roztrpčilo, když jsem se dozvěděli, že spadají do toho hromadného vykácení. Vadí nám to a chtěli bychom s tím něco udělat,” uvedla Pavla Kravčenková, obyvatelka ulice u Jičínky v NJ.

“Tady hrozí, že se pokácí velké množství stromů, které vůbec pokáceny být nemusí. Protože v budoucnu tam žádný problém třeba nebude. Zdá se nám lepší způsob řešit to tím havarijním způsobem, kácet až ve chvíli, kdy je to opravdu potřeba,” míní Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

Snahu o dojednání dohody s radnicí potvrdil také mluvčí společnosti Innogy. Nicméně dodal, že letos k určitému kácení rozhodně dojde.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyCentrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail