Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zimní stadion patřil Velké ceně krasobruslení

Novojičínský oddíl krasobruslení funguje krátce, přesto se mu podařilo získat pořadatelství celorepublikové soutěže. Konala se zde Velké cena v krasobruslení. Barvy domácího klubu hájily v kategorii nejmladších žaček tři závodnice.

Velká cena v krasobruslení, která se uskutečnila na ledové ploše novojičínského zimního stadionu, byla také součástí Českého poháru. Sjelo se na ni 180 závodníků různých výkonnostních úrovní z klubů z celé republiky.

“Tohle to jsou už prestižní závody pro závodníky, kteří už něco umí, kteří mají prověrky a splňují daná kritéria. Co vidíte zrovna za mnou, tak je to kategorie nováčci straší, nebruslí jen holčičky, ale jsou i chlapci,” popsal situaci na ledě Rostislav Čubok, trenér krasobruslařského oddílu Nový Jičín.

Novojičínský krasobruslařsku klub funguje teprve tři roky a zatím nepatří k závodnické špičce. Přesto za obrovský úspěch považují to, že některé jeho členky již splnily soutěžní kritéria a mohly startovat právě na domácím ledě.

“Na letošní velké ceně máme tři závodnice, podařilo se nám už vytrénovat závodnice do kategorie nejmladších žaček. V kategorii, ve které naše holky závodí, je potřeba, aby zvládly všechny jednoduché skoky, obtížnější piruety a krokové sekvence,” uvedla Božena Křižanová, trenérka krasobruslařského oddílu Nový Jičín.

“Podařilo se mi to a jsem s tím docela spokojená,” vyjádřila se devítiletá Thea Halmová, krasobruslařský oddíl Nový Jičín.

Na ledě soutěžily děti od šesti let, přes juniory až po kategorii dospelých adult.

“To je soutěž bývalých nebo stále aktivních bruslařů nebo ti, kteří začali v pozdějším věku,” dodal Rostislav Čubok.

Podle Rostislava Čuboka je hlavním přínosem konání velké ceny na jejich domácím ledě zejména to, že se pro tento fyzicky i technicky náročný sport nadchnou další zájemci. 
ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 25 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

TOMI - REMONT a.s. - Nový Jičín - oblast celé Moravy
Nový Jičín
od 110 do 130 Kč/hod.

Detail

NN Životní pojišťovna N. V., pobočka pro Českou republiku, pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 25 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků