Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé hlasovali o grantech a odpadech

Na své poslední schůzi letošního roku se sešli zastupitelé města. Kromě schvalování rozpočtu se věnovali například rozdělování grantů a hlasovali také o výši poplatku za odpady na příští rok

Přijatému rozpočtu města jsme se podrobně věnovali v minulém vydání Novojičínského expresu. Na programu jednání zastupitelů byly ale také další důležité body, například návrh hodnotící skupiny na rozdělení dotací a grantů.

”Například ve sportu zůstala ta suma 14 milionů korun, v sociální oblasti byla částka o čtyři procenta navýšena na skoro už pět a půl milionu. Celkově je tam suma přes 23 milionů korun,” uvedl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Do této částky také spadají granty spolků a klubů i oblasti volnočasových aktivit a kultury.

Dále zastupitelé hlasovali o výši poplatku za odpady pro příští rok.

“Nezvyšovali jsme asi od roku 2011, zůstává tam 552 koruny na osobu. Myslím si, že to je únosné a zvyšovat nechceme. Na druhou stranu proběhla diskuze, jestli odpady nemít zdarma. my to máme vyčísleno jednoznačně, že by to zatížilo rozpočet 13 miliony, což je výrazná suma,” vyčíslil náklady na odpady starosta.

To, co zastupitelé ani napodruhé neschválili, je finanční participace města na projektu soukromého investora - výstavby rodinných domků v lokalitě za Humny v Loučce. Šlo o částku ve výši 13 milionů korun, za kterou by radnice vykoupila například příjezdovou komunikaci a chodníky vedoucí k této lokalitě.

“Nakonec neprošla ani jedna varianta, takže nevím, jak se bude projekt dále vyvíjet,” konstatoval Jaroslav Dvořák.

Samotné město v tuto chvíli rozvíjí myšlenku výstavby rodinných domů v Žilině, kde se chystá řešit přípravu vhodných pozemků.  

Nahlásit chybu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail