Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé budou navrhovat, co dát do NJ rozpočtu

Lidé v Novém Jičíně se budou moci částečně podílet na hospodaření města. Zastupitelé schválili na rok 2018 i tzv. participativní rozpočet. Veřejnost bude rozhodovat o využití konkrétní částky.

Po vzoru jiných měst v kraji přichází i Nový Jičín s tzv. participativním rozpočtem. Radnice na něj na rok 2018 vymezila 200 tisíc korun. Obyvatelé budou moci podávat návrhy, co by se za tyto peníze mělo ve městě vylepšit nebo nově zrealizovat.

“Na tom rozpočtu participují i spoluobčané, budou moci říci, co by tady chtěli vybudovat, ať jsou to nová dětská hřiště nebo další nápady. O to bude soutěž a vítězný návrh bychom potom zrealizovali v té dané částce, která je na to vyhrazena,” uvedl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Navrhovat své vlastní nápady nebo už dokonce promyšlené projekty budou moci lidé pravděpodobně v období mezi měsíci lednem a dubnem.

“A potom, pravděpodobně v květnu, na veřejném fóru, které bude někdy asi v půlce května by se potom rozhodovalo o tom, který ten projekt bude realizován, samozřejmě do té výše 200 tisíc korun,” doplnil Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

Už před časem mohli obyvatelé vyslovit své názory, co by si ve městě přáli vylepšit na prvním veřejném fóru “Rozmluvíme Nový Jičín”. Teď mají šanci prosadit svou další už konkrétní vizi.

“Chtěli bychom využít té koncentrace tvůrčích lidí, kteří mají zájem o rozvoj města, aby mohli vybrat ty vhodné projekty, které občané budou navrhovat,” míní místostarosta.

Veškeré okolnosti participativního rozpočtu teď radnice upřesňuje a podrobnosti oznámí v prvních týdnech nového roku. 

Nahlásit chybu
NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail