Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po víkendu začíná Tříkrálová sbírka

Už po víkendu, s příchodem nového roku, vyrazí do ulic Tři králové. Největší dobrovolnickou sbírku u nás pořádá Charita. Výtěžek je určen na pomoc nemocným, seniorům a matkám s dětmi v tísni. Přípravy na koledování vrcholí také v Novém Jičíně.

Za pár dní bude zpěv koledníků slyšet v ulicích snad každého města a obce. Tříkrálová sbírka začne s Novým rokem a skončí 15. ledna. V azylovém domě v Novém Jičíně, kde sídlí zdejší Charita, už jsou nachystány pokladničky i kostýmy.

“Je široký výběr různých plášťů, suknic a dalších všelijakých ozdob, takže určitě si to mohou i děti užít a třeba na jeden den se stát tím králem na chvilku,” pousmála se Markéta Brožová, koordinátor sbírky.

Aby lidé nenaletěli falešným koledníkům, mají se orientovat nejen podle kostýmů, ale zejména si prohlédnout zapečetěnou pokladničku a případně další poznávací znamení.

“Skupinka je vždycky složená vždycky z jednoho vedoucího, kterému musí být více než 15 let, který se u nás registruje a dostane svou průkazku,” upozornila koordinátorka sbírky.

Například v loňském roce byli dárci v Novém Jičíně štědří. Koledníci vybrali přes 300 tisíc korun.

“Taková největší věc, kterou jsme zakoupili, je automobil, který budeme používat na rozvoz kompenzačních pomůcek,” uvedl Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín.

Část financí šla třeba na nákup polohovacích postelí a invalidních vozíků do půjčovny a fond kroužky. Díky němu může rozvíjet svůj talent asi dvacet dětí ze sociálně vyloučených rodin. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy