Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bazén je v provozu i s relaxcentrem

Rekonstrukce sportovního komplexu s bazénem probíhá po etapách už několik let. Hlavní atrakcí poslední fáze, která skončila před pár dny, je nová relaxační zóna s velkou vířivkou. Celkem už investice do sportoviště přesáhly 100 milionů korun.

Relaxační zóna vznikla rekonstrukcí dětské části krytého bazénu. Instalována zde byla nerezová vana s chrliči a skluzavkou.

“Nacházíme se v hale velkého plaveckého bazénu. Za námi vidíme do relaxcentra, kdy jsme se snažili pro širokou veřejnost vybudovat něco, co tady chybělo,” uvedl Pavel Kelar, ředitel bazénu.

Novinkou, na kterou se lidé asi nejvíce těšili, je velká masážní vířivka.

“Já moc plavat neumím, takže ta vířivka je pro mne docela dobrá,” přiznal jeden z návštěvníků bazénu. “Je to tu moc fajné,” přidala se mladá dívka. “Tohle nám tady dlouho chybělo a dnešním dnem se naplnily naše sny,” pousmál se muž ve vířivce.

Kapacita vířivky je dvanáct osob, v den slavnostního otevření ji lidé vyzkoušeli na maximum, všichni totiž měli vstup do krytého bazénu zdarma.

Teplota vody ve vířivce je 36 stupňů. Ze zdravotních důvodů do ní nesmí děti mladší 10 let. Děti do 15 let pouze v doprovodu rodičů.

“A pak samozřejmě ž je to na každém návštěvníkovi, jak dlouhý čas tam stráví. ta teplá voda sebou nese také určité zatížení organismu, takže těch dvacet minut si myslím, že je úplně ideální,” míní ředitel bazénu.

Areál teď získal ještě jedno vylepšení, do vířivky, stejně tak jako do velkého bazénu, se snadno dostanou i vozíčkáři. Plavčíkům stačí například použít toto jednoduché hydraulické zařízení.

Město se před několika lety rozhodlo nejít cestou přestavby areálu na aquapark, ale postupně ho modernizovat a rekonstruovat při zachování klasické sportovní délky plaveckého bazénu.

“To byl ten největší boj na začátku, to největší dilema. Mimochodem ceny za výstavbu aquaparků se pohybují kolem 400 milionů korun. My jsme za všechny ty tři velké etapy dali něco přes 100 milionů s DPH, takže se snažíme i v tomto hospodařit,” konstatoval Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Celý sportovní areál už má za sebou opravu střechy, výměnu vzduchotechniky a zateplení, upravilo se prostranství kolem haly, rekonstrukcí prošla sauna a ubytovací části a venku vznikla nová hřiště.

Radnici teď čeká ještě poslední velká investice - připravena je projektová dokumentace na modernizaci venkovního bazénu a tobogánu. Plánována je na rok 2020. 

Nahlásit chybu