Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Živý Betlém v NJ připomíná podstatu Vánoc

Živé ztvárnění biblického příběhu narození Jezulátka patří už léta k vánoční atmosféře Nového Jičína. Přinést do nadcházejících svátků tuto podstatu Vánoc se snaží lidé z Občanského sdružení Bludička. V centru města šířili i Betlémské světlo.

Masarykovo náměstí letos poprvé zdobí během adventu dřevěný vyřezávaný Betlém. Vedle toho už po 10. ztvárňují tento biblický příběh živě členové Občanského sdružení Bludička.

“Letos je to vlastně desátý ročník, začali jsme s Živým Betléme v roce 20107. Myšlenkou bylo zprostředkovat hlavně dětem ten smysl Vánoc, protože se mi zdálo, že děti dost často malují Ježíška s červenou čepičkou. Tak jsem si řekla, že by bylo fajn jim představit biblický příběh o narození Ježíška a přinést zvěst o těch Vánocích křesťanských,” uvedla Gabriela Žitníková, Občanské sdružení Bludička.

“Dnes tady ztvárňuji Josefa, s sebou tu mám Ježíška a betlémskou stáj,” popsal svou roli člen Občanského sdružení Bludička. “Já jsem Anděl zvěstovatel a přináším tady pravé Betlémské světlo, které jsme získali od skautů,” dodala další členka Bludičky.

Náměstím se tak proházely všechny důležité biblické postavy, nechyběla Marie, Tři králové, pastýři a andělé strážci. Co ale lákalo nejvíce, zejména děti, byla živá zvířata.

“To živé zvíře vždy přiláká především školky a maminky s malými dětmi. Pohladit si mohou oslíka, kozu, ovečka a poníka Silvera,” podotkla Gabriela Žitníková.

Vyprávění o narození Jezulátka členové občanského sdružení ztvárnili pro veřejnost ještě jednou, a to přímo na statku Bludička.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy