Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín přijal dar od rodiny Laudonů

Nový Jičín přijal dar od potomků generála Laudona - pamětní stuhy na městský prapor. Rodina žijící v Rakousku tak poděkovala radnici za uchovávání památky jejich slavného předka, který v Novém Jičíně zemřel.

Početná rodina Laudonů navštívila Nový Jičín během loňské městské slavnosti. Ta byla právě věnována generálu Ernstu Gideonu Laudonovi. Jako dík za uchovávání jeho památky teď věnovala Novému Jičínu dar - stuhy na městský prapor.

“Rodina Laudonů velice vzpomíná na ty dva dny, které tady trávili v Novém Jičíně. Těch 52 potomků této rodiny odjíždělo doslova nadšených z tohoto krásného historického města a jako dárek se rozhodli městu věnovat stuhu v barvách rodiny Laudonů,” uvedl Jaroslav Zezulčík, historik a kastelán Zámku Kunín.

“Já si vážím tohoto cenného daru, myslím si, že se to hodí, abychom tuto stuhu slavnostně připnuli na městský prapor,” reagoval Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

K tomu by mělo dojít na prvním letošním zasedání zastupitelstva počátkem března.

Postava legendárního vojevůdce je vedle historického centra města a symboliky klobouků hlavním turistickým lákadlem Nového Jičína. Ožije teď také ve filmovém dokumentu.

“Film bude určitě hodnotný a určitě napomůže i dalšímu nárůstu cestovního ruchu, aby i další turisté zavítali do Nového Jičína,” dodal starosta.

Snímek má prostý a výstižná název Generál Laudon. Kromě historické podstaty této osobnosti zachycuje také rekonstrukce bitevních ukázek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy