Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín spustil aplikaci “Město v mobilu”

Nový Jičín spustil novou aplikaci “Město v mobilu”. Ta má umožnit rychlý přístup k základním informacím a zjednodušit komunikaci mezi obyvateli a úřadem. V rámci Moravskoslezského kraje je Nový Jičín jedním z prvních, který s touto novinkou přichází.

Novojičínská radnice se každý rok snaží zavádět alespoň jednu moderní technologii. Po loňském klikacím rozpočtu je to nyní informační aplikace „Město v mobilu“. Funguje na chytrých telefonech a dostupná je zdarma.

“Takže aplikace, kterou si občan stáhne, funguje tak, že zde najde základní dlaždice aktuality, kalendář akcí, úřad, kontakty, průvodce, doprava, hlášení závad a nastavení,” popsal systém Zdeněk Petroš, vedoucí Odboru organizačního, MěÚ Nový Jičín.

“Musím říct, že tam nejsou žádné nové informace, které byl lidé neměli možnost dohledat, všechny se tahají přímo z webu města, ale podstatné je, že na dva tři kliky se dostanete k tomu nejzásadnějšímu,” sdělil Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

Lidé tak kdekoliv rychle zjistí, jaké jsou aktuální novinky ve městě, kdy jim jede autobus, kam vyrazit za kulturou nebo sportem.

“Myslím si, že občan ocení především kalendář akcí, kde si může nastavit i notifikace, kde mu budou chodit upozornění na danou akci,” míní Zdeněk Petroš.

Výhodou je také přímé propojení kontaktů na úředníky a volání.

“V kontaktech si najdu telefonní seznam město, tady velmi rychle vyhledám podle pár prvních písmen příjmení a tady hned vidím pevnou linku nebo mobil a můžu rovnou volat,” ukázal funkčnost aplikace místostarosta.

Aplikace se bude dále vylepšovat. Přibude zde nová funkce, rezervační systém pro možnost objednat se na úřad na konkrétní termín.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy