Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zchátralé Hückelovy vily v NJ si prohlédli architekti

Památkově chráněným Hückelovým vilám v Novém Jičíně se pomalu blýská na lepší časy. Město oslovilo významné architekty, aby vypracovali studie obnovy těchto zchátralých objektů. Na zhotovení svých vizí mají tři měsíce.

V areálu novojičínských Hückelových vil, který je řadu let opuštěný a zpustlý, bylo nezvykle živo. Prohlédnout si jej přijeli zástupci 6 architektonických společností.

“Dnes tady máme setkání významných architektů, které jsem oslovili, kteří se přihlásí do té ideové soutěže na využití Hückelových vil,” uvedl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

V tuto chvíli se zájem soustřední na Augustovu vilu stojící vlevo.

“To zadání je jasné, ke kulturním účelům města Nového Jičína a část vily by se měla využívat také jako expozice rodáků Nového Jičína,” upřesnil Kamil Mrva, architekt, člen poradního výboru k Hückelovým vilám.

Architekti budou mít na zpracování studie 3 měsíce, na základě výsledku pak město zadá zhotovení projektové dokumentace. Ta by měla být hotova do konce roku.

“Hückelovy vily jsou jedny z nejvýznamnějších dominant města Nového Jičína, jsou takovým symbolem ekonomického rozmachu našeho města na přelomu 19. a 20. století,” upozornil Radek Polách, historik Muzea Novojičínska.

Vily odkoupilo město od soukromého vlastníka v polovině roku 2016. Pro využití druhé z nich hledá strategického partnera. V minulosti se hovořilo například o jedné zdravotnické společnosti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy