Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mapa ukázala, jak se lidé v Novém Jičíně cítí

Více než půl roku vznikala pocitová mapa Nového Jičína. Lidé do ní mohli zaznamenávat, kde je jim ve městě dobře a kde se bojí. Mapa teď dále poslouží radnici jako návod pro plánování dalších investičních akcí a řešení problematických míst

Pocitovou mapu svého města začali Novojičíňáci tvořit v květnu loňského roku, a to jednoduše pomocí barevných špendlíků.

“Protože jsem původně z Prahy, ale tady už žiji půl století, tak bych své přátelé a známé pozvala do středu města,” komentovala umístění špendlík se žlutou hlavičkou starší žena.

“Poté , co byla tato mapa převedena do elektronické podoby, byla publikována na webu. A tam měli i ostatní lidé možnost klikat různými barvami na různá místa ve městě a tímto způsobem také zaznačili, jak se kde cítí,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

Tam, kde září žlutá barva, vnímají lidé město pozitivně. Modrá je v místech, kde by chtěli bydlet.

“Tato zelení barva znamená místa, kde tráví volný čas, naopak červená znamená, kde se necítí bezpečně a hnědá znamená nebezpečné místo v dopravě,” ukázal mapu Novojičínský místostarosta.

A pokud lidé chtěli, mohli ke své volbě přidávat i komentáře.

“Tady u autobusového nádraží je například poznámka: Podnapilí a agresivní lidé,” četl v mapě Ondřej Syrovátka.

Mapa teď dále poslouží jako návod pro plánování dalších investičních akcí a řešení problematických míst. Prohlédnout si ji lidé mohou na webu města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy