Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zámek Kunín vytahuje na sezonu “esa z rukávu”

Zámek Kunín na Novojičínsku zahájí na velikonoční sobotu patnáctou turistickou sezonu. Návštěvníkům představí nové sbírky a také nedávno objevenou divadelní hru. Autorkou je nejslavnější majitelka zámku Marie Walburga.

“Dobrý den, právě otvíráme,” pronesl, zatím jen na zkoušku, kastelán zámku Jaroslav Zezulčík.

Kastelán Zámku Kunín přivítá první návštěvníky už tuto sobotu. Jeden z mála instalovaných zámků v Moravskoslezském kraji zahájí svou 15. sezonu. Pozornost poutá i díky tomu, že se do něj daří vracet množství původních sbírek.

“Určitě vystavíme nové sbírky, které návštěvníci neviděli. Takže ten návštěvník, který se bude pozorně dívat, tak uvidí nové předměty,” pousmál se kastelán zámku.

Právě na otevření Kunín vystaví nově objevený porcelán původem z nedalekého Zámku Nová Horka, který je v současné době rekonstruován.

“Součástí kolekce jsou také talíře se znakem majitelů zámku rodiny Vetterů, vidíte tři lilie ve znaku,” upozornil Jaroslav Zezulčík.

Popularita Zámku Kunín stoupá, jen v loňském roce sem zavítalo 23 tisíc návštěvníků.

Letošní rok je navíc ve znamení dvaceti let obnovy této barokní perly. Historii i současnost zámku tak připomene připravovaná kniha. Při dohledávání dokumentů se podařilo objevit i nové doklady týkající se života nejslavnější majitelky zámku Marie Walburgy.

“Během pátrání nás stopy zavedly do Spojených států Amerických, samozřejmě po internetu.a bylo to velké překvapení, když jsme zjistili, že hraběnka Walburga ve svém útlém věku 23 let, napsala divadelní hru, která se jmenuje Tak se zkouší láska,” informoval Jaroslav Zezulčík.

Hra už je přeložena do češtiny a čeká na herecké nastudování bíloveckého divadla Odřivous.
ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 25 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 25 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků