Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Akce Zebra připomněla, jak správně přejít silnici

Policisté spolu s BESIPem vyrazili k přechodům pro chodce v blízkosti škol. V rámci kampaně Zebra se za tebe nerozhlédne upozorňovali na bezpečné chování v silničním provozu. Tato celorepubliková akce proběhla například také v Novém Jičíně.

Preventivní projekt Zebra se za tebe nerozhlédne připomíná bezpečné chování v silničním provozu už od roku 2007. Probíhá dvakrát ročně, na začátku školního roku a v měsíci dubnu.

“Policisté na předem stanovených přechodech především v blízkosti škol seznamují děti se základními zásadami bezpečného chování, které by měli dodržet při přechodu pozemních komunikací,” uvedla Darina Knižátková, STP PČR Nový Jičín.

Například v Novém Jičíně překvapila Policie spolu s BESIPem děti před základní školou na Komenského ulici.

“Já se podívám doleva, pak doprava, naposledy zase doleva a pak můžeš jít, když nic nejde,” popsal nám přecházení cesty prvňák. “Já se rozhlédnu, jestli nejde nějaké auto, když tak počkám až zastaví,” přidala se žákyně šesté třídy.

“Bohužel musím říct, že ty děti, když jdou ráno do školy, tak spoléhají na ochranu davu,” upozornil Pavel Rakus, koordinátor BESIP pro MS kraj.

“Nejen děti, ale i všichni chodci by měli mít na paměti, že nemají na přechodu pro chodce absolutní přednost,” dodala policejní tisková mluvčí.

K dalším pravidlům bezpečného pohybu patří také to, že silnici bychom měli přecházet kolmo, po pravé straně přechodu a nezdržovat se na ni zbytečně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy