Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Basketbalisté ukončili sezonu

Basketbalisté ukončili svou druhou sezónu v 1. lize. V play-off nestačili na favorita soutěže Hradec Králové. Ve čtvrtfinále mu podlehli 0:3.

Zatímco v loňském premiérovém ročníku fungování v 1. lize museli basketbalisté bojovat o udržení ve skupině play-out, letos, i když s trochou štěstí, zasáhli do play-off. Pozice na 8. místě tabulky jim přiřkla lídra soutěže Hradec Králové.

“Rozhodně jsem za to rádi, že se to podařilo, určitě jsme se o to museli i přičinit sami a není to jen díky systému, takže si myslím, že kluci odvedli kus práce a postup je nějaká odměna. A příští rok bychom to zase chtěli o malinko zlepšit, abychom nemuseli hrát z prvního místa,” uvedl David Hájek, trenér BC Nový Jičín.

Série skončila po nejnižším možné počtu utkání - 0:3 z pohledu Novojičínských. Asi nejpovedenější zápas, ze které ho jsou i tyto záběry, odehráli na domácí palubovce, kdy po první čtvrtce vedli 18:14. Výrazněji pak začali ztrácet ve třetí části hry a nakonec prohráli 59:84.

“Je to těžké, ale dneska jsem se snažili, chvílemi to vypadalo nadějně. Pak jsme něco netrefili, oni nám dali dvě tři trojky po sobě a už to bylo o něčem jiném. Chtělo by to trochu více štěstí, spousta košů nám vyletěla ven,” přidal se Lukáš Pindroch, BC Nový Jičín.

“Rozhodují zkušenosti, když se srovnáme fyzicky, tak tím, že ty zkušenosti nemáme, tak i když nám potom to srdce chce vyskočit z dresu, jak já říkám, tak ta rozhodnutí a to provedení je horší, než když ten člověk má přehled a zkušenost,” míní trenér David Hájek.

Jako obrovskou zkušenost bere měření sil z Hradcem Králové, kterému loni jen těsně unikl postup do extraligy, novojičínský odchovanec Lukáš Pindroch. Ten během utkání nesl na ruce kapitánskou pásku.

“Tak čím více zápasů, tak tím je to lepší pro nás. Každým zápasem získáváme zkušenosti a myslím si, že každým zápasem se i zlepšujeme. Myslím si, že každá sezona bude lepší, doufám v tom,” pousmál se téměř dva metry vysoký hráč.  

Nahlásit chybu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail