Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stolní tenisté vybojovali první ligu

Stolní tenisté Nového Jičína dosáhli historického úspěchu - radují se z postupu do 1. ligy. V závěrečných bojích play-off zdolali silného soupeře z Havířova.

Letošní sezónou 2. ligy prošli novojičínští stolní tenisté (hrající v černo-červených dresech) hladce a do play-off zamířili z 1. místa. V závěrečné fázi se jim do cesty postavilo C mužstvo klubu z Havířova, který má jeden ze svých týmů také v extralize. Za stavu série 1:1 probíhaly rozhodující zápasy v domácí hale.

“Soupeři tady u nás doma hráli velmi dobře, vyhráli několik utkání 3:2. Porazili nás 9:8 na naší domácí půdě, u nich doma jsme je zase my přejeli s přehledem 9:3, takže dneska si myslím, že máme určitě na to je porazit a postoupit,” vyjádřil se Tomáš Kratochvíl, vedoucí A mužstva oddílu stolního tenisu, TJ Nový Jičín.

První krok směrem k vyšší soutěži udělali domácí hned během úvodní čtyřhry, kterou vyhráli, a potvrdili si tak jeden z devíti potřebných bodů. Pak následovala série dvouher.

“My už jsem minulý rok měli tendenci postoupit, nevyšlo to. Tento rok jsme posílili, přišel Tibor Pavlík, což je teď aktuálně naše jednička, dále René Kowal, Miroslav Janča, Michal Kratochvíl a já jsem taková pětice, která tvoří A tým,” doplnil vedoucí mužstva.

“Pevně věřím, že se jim to konečně podaří, protože loni jsme měli obrovskou šanci. Tím, že Hustopeče posílily o extraligového hráče, tak nás potom tady přejeli a převezli. Letos jsme si říkali, že se ještě jednou pokusíme naplno a zatím se nám daří, tak věřím, že ten postup konečně bude,” uvedl Roman Kratochvíl, předseda oddílu stolního tenisu, TJ Nový Jičín.

Necelé tři hodiny nakonec potřebovali domácí, aby slova o postupu naplnili. Za stavu 9:3 na utkání mohli slavit zisk titulu vítěze 2. ligy a cestu do vyšší soutěže.

“Celý klub našeho stolního tenisu a celé město Nový Jičín na tohle čeká už desetiletí. Takovou soutěž se tu nikdy nepodařilo hrát,” konstatoval Tomáš Kratochvíl.

Sportovní hala v Loučce, kde má oddíl své působiště posledních 15 let, zažila takovou slávu poprvé. Trénovat sem chodí více než 100 hráčů, od mládeže až po dospělé. Po tomto skvělém úspěchu chce oddíl s náborovou akcí oslovit další děti ve školách a školkách.  

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy