Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Centrem města se prohnaly čarodějnice

Akce Pálení čarodějnic má ve městě tradici dlouhou více než 25 let. Spojená je zejména s dobrým jídlem a muzikou. Poslední ročníky provází také kostýmové soutěže. Letos na téma čarodějných zvířat.

Několik stovek lidí - a řada z nich i v kostýmech - zaplnilo centrum města, aby oslavili tradiční Pálení čarodějnic. Program začal čarodějnickými úkoly, za jejich splnění se děti staly držitelem leteckého průkazu.

“Mohly si vyzkoušet nakrmit čarodějnici, navštívit čarodějnou kuchyni, lítat v Košťoškole a za všechny splněné úkoly získaly letecký průkaz. Novinkou tohoto ročníku byl čarodějný fotokoutek,” uvedla Zuzana Rosová, Rodinné centrum Mozaika.

Součástí akce byla soutěž o nejpovedenější kostým. Letos to mohl být nejen přímo čarodějnický háv, ale také masky zvířat, jako jsou netopýři, pavouci nebo potkani.

Všechny masky se pak sešly na křižovatce ulic Žerotínova a Dobrovského na slavnostním vyhodnocení, kde už probíhala akce v režii zdejších podnikatelů.

“Jako každý rok poděkuji Honzovi Tučňákovi, že tuto akci založil. Je to pro nás takové zahájení sezony a snaha protlačit tu Žerotínovu ulici, kde se na to těšíme všichni. Chceme, aby i lidé z okolí věděli, že to centrum tady nějak funguje. Také chceme poděkovat i městu, protože bez něj bychom to dělat nemohli,” sdělil Petr Černý, podnikatel.

Hlavní podstatou akce je pak setkání lidí u dobrého jídla, pití a muziky. V rámci hudební produkce vystoupily Marco Campos & T4F, Rocca a Klika NJ blues.

“Jsme rádi, že máme tu příležitost a těšíme se také na září na akci na Skalky myslíme si, že hrát doma je všeobecně fajn,” vyjádřil se Petr Brandejs, Klika NJ Blues.

K pálení čarodějnic už se připojuje vlastním program také Muzeum Novojičínska a k přátelskému setkání se lidé schází i v kamenné baště.

“I letos se koná setkání, kterému jsme dali poetický název Naše milé čarodějnice. Myslím si, že to je dobrá tradice, schází se tady poměrně hodně příznivců a členů našeho klubu,” přidal se Pavel Wessely, předseda Klubu rodáků a přátel města NJ.

Pálení čarodějnic je vždy prvních velkou kulturně-společenských akcí pod širým nebem. Ty další budou brzy následovat už také v rámci Novojičínského kulturního léta. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy