Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínští senioři mohou na příměstský tábor

V Novém Jičíně mohou senioři z denního stacionáře Domovinka prožít několik dní v létě na příměstském táboře. Terapeutický pobyt na statku Bludička je zavede do období jejich mládí. Znovu se budou moci starat o hospodářská zvířata a pracovat s přírodním materiálem.

S myšlenkou tábora pro seniory přišla v Novém Jičíně organizace ProSenior. V denním stacionáři Domovinka pečuje o lidi, kteří jsou částečně odkázáni na pomoc druhých a většinu života tráví mezi čtyřmi zdmi.

“V prvotním roce bychom chtěli zkusit jen malé množství šesti klientů, kteří si myslíme, že jsou schopni to zvládnout,” uvedla Alice Hynčicová, vedoucí organizace ProSenior, Nový Jičín.

Většinou se jedná o lidi upoutané na invalidní vozík. Přesto si budou moci vyzkoušet znovu se starat o zvířata, ovce, krávy nebo husy.

“Chtěli bychom je vtáhnout do toho jejich dětství, které určitě prožívali na statku, jako je Bludička, protože se zde snažíme zachovávat různé tradice, chováme zde rozmanitá domácí a hospodářská zvířata,” sdělila Gabriela Žitníková, Občanské sdružení Bludička.

Senioři budou také pečovat o bylinkovou zahrádku a vyzkouší si rukodělné práce, třeba zpracování vlny z původního plemene valašských ovcí.

“Ta vlna je strašně příjemný materiál, když už člověka ruce moc neposlouchají, stačí když si jen tak v rukách hladí,” reagovala Miroslava Lešková, Občanské sdružení Bludička.

“Protože seniorské rozpočty jsou napjaté, chtěli bychom umožnit našim klientům tyto tři dny bezplatně, a přihlásili jsme se proto do programu Plníme přání seniorům,” doplnila Alice Hynčicová.

Pobyt na příměstském táboře bude tedy zafinancován z darů dobrovolníků a díky dalším sponzorům.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy