Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Plavci Laguny pořádali jubilejní Modrý míting

Krytý bazén byl dějištěm mezinárodních závodů v plavání s ploutvemi. Na prestižním 20. ročníku Modrého mítinku nechyběl ani nejúspěšnější domácí plavec, český reprezentant a rekordman Jakub Jarolím.

I tento závod v rámci Modrého mítinku zvládl nejúspěšnější závodník Laguny Jakub Jarolím s přehledem - v cíli dohmátl jako první.

“Já jsem zkoušel nové ploutve, které byly loni na světových hrách, vyhrál s nimi borec, tak jsem to chtěl zkusit poprvé na ostrý start. Nebylo to špatné, ale ten konec byl hodně tuhý, takže tam ještě musím trošku dotrénovat,” řekl po závodě Jakub Jarolím, KVS Laguna.

Na posledních mezinárodních závodech, ve druhém kole světového poháru v Itálii, posbírali plavci Laguny 9 medailí, z toho 3 zlaté. Obrovský úspěch zaznamenala také štafeta na 4x100 metrů ve složení Kovařík, Mazač, Španihel a Jarolím.

“V Itálii jsem měl bronz na stovku a potom s klukama jsme dali tu štafetu, byli jsme druzí, dali jsme český rekord, což je teď aktuálně asi nejlepší výsledek,” podotkl zkušený závodník.

“Ty rekordy jsou velice kruté, my jsme je dříve získávali často, ale pak se ta konkurence strašně srovnala, takže ten český rekord nám teď udělal velkou radost,” reagoval Josef Nekl, ředitel závodu, KVS Laguna.

“Modrý mítink má letos dvacáté výročí. Je to opravdu náš nóbl závod. Máme tady vždycky mezinárodní účast, jsou tady kluby z České republiky, Slovenska a Polska. Dohromady 340 závodníků,” sdělil, ředitel závodu, KVS Laguna.

“Já se na něj vždycky strašně těším, protože je to doma, už tu těch závodů nemáme mnoho. Trošku se vždycky snažím na něj ladit formu,a by to před domácími diváky bylo dobré,” pousmál se Jakub Jarolím.

Domácí oddíl dává ze svých řad šanci jak těm nejmenším plavcům mladším 8 let až po zkušené mistry světa, součástí závodu je i kategorie veteránů.

“Modrý mítink je zajímavý ještě v tom, že je hodnocen jako víceboj. Ti nejmladší to mají jako dvojboj, ti starší trojboj a nejstarší mají čtyři bodované závody, ale z toho tři nejlepší se počítají,” vysvětlil Josef Nek

Sandra Barošová, KVS Laguna

“Plavala jsem zatím 100 bifiny, moc se mi to nevydařilo, jsem z toho dost zklamaná,”

Kamila Kiesewettrová, KVS Laguna

“Moje nejsilnější disciplína je 50 PP, zatím jsem plavali 100 bifiny, což se mi moc nevydařilo, nejsem spokojená s časem a ještě nás čeká 50 bifiny a na to si věřím,”

Lenka Sudolská, KVS Laguna

“Moje disciplina je 400 PP a plavala jsem teď 100 bifiny a čas se mi povedl, mám ho lepší,”

Teď čekají ty nejlepší ploutvové plavce další tréninky a ladění formy na mistrovství České republiky a v červenci MS v Srbsku.  

Nahlásit chybu
NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Marek Káňa - Parkoviště Ráztoka
Trojanovice
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail