Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS v inline hokeji veteránů vyhráli Češi

Mistrovství světa v inline hokeji veteránů konané v Novém Jičíně vyhrál tým České republiky. Atmosféru finálového zápasu si diváci užívali naplno. Závěrečný boj o zlato se Slovenskem nabídl drama až do samého konce.

Nový Jičín byl uplynulý týden dějištěm Mistrovství světa v inline hokeji veteránů nad 45 let.

Česká republika splnila očekávanou roli jednoho z favoritů a finálový zápas se Slovenskem proměnila ve zlato. Vyhrála 6:4.

“My jsme dvakrát v zápase vedli, Slováci vždycky dotáhli. V závěru jsem dali rozhodující gól a pak jsem to nějak umlátili. ten závěr byl na infarkt,” uvedl čerstvý mistr světa Petr Hrachovina, brankář české reprezentace.

“Ke konci nám za stavu 5:4 chybělo trochu štěstí a mohlo to být 5:5 a mohli jsme jít do prodloužení. Ale Češi měli prodloužení, dali gól a vyhráli,” reagoval Bystro Ščepko, kapitán slovenské reprezentace.

“Je jedinečný zážitek, fantastická záležitost,” sdělil jeden z fanoušků na tribuně. “Líbí se mi to,” přidal se malý chlapec. “Mám na sobě sice kanadský dres, který jsem dostal od kanadského kapitána, ale fandím České republice,” vysvětlil další malý příznivec.

“Scénář byl napsán jako by ideálně se zlatou tečkou pro nás. My jsme vyhrávali každý den tím, že nám tady chodilo dost diváků,” pousmál se Zbyněk Kubičík, předseda IHC Nový Jičín, pořadatel akce.

Šampionát se dle organizátorů a také dle zástupců české asociace inline hokeje v Novém Jičíně povedl. Zbyněk Kubičík proto připustil, že by se podobná akce mohla do města vrátit.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail