Veletrh podpořil podnikatele a pobavil rodiny

V prostorách zimního stadionu a okolí se konal 19. ročník podnikatelského veletrhu. Město jej spolu s dalšími partnery pořádá na podporu regionálních obchodníků a služeb.

Dvoudenní prezentace podnikatelů z Novojičínska a blízkého regionu se konala pod střechou zimního stadionu a v okolí fotbalového areálu. Trendem posledních let konání veletrhu je orientace na rodiny s dětmi.

“Důležité je, že účast i vstup jsou zdarma, to znamená, že celou tu akci financuje město Nový Jičín, podnikatelé tady mohou získat nové zákazníky a to je pro ně velká motivace,” uvedla Blanka Faluši (ČSSD), místostarostka Nového Jičína.

“My tady tu možnost prezentace vítáme,” reagovala jedna z pravidelných účastnic. “Je to dobrá reklama, ukázat se tu, aby mě lidí v Novém Jičíně našli,” přidala se další vystavovatelka.

“Je tady přes 60 malých a středních podnikatelů, kteří představují své výrobky. Spousta jich v letošním roce neměla čas, protože má tolik zakázek a tak neměli ani na tuto prezentaci volný víkend,” sdělil Stanislav Bartoň, Obecní živnostenský úřad Nový Jičín.

V předcházejících ročnících byl zájem podnikatelů o veletrh větší, letošní účast tak de facto kopíruje současnou ekonomickou situaci - firmám se daří a nezaměstnanost se v Novém Jičíně dostala k rekordním dvěma a půl procentům, což představuje zhruba 800 lidí bez práce.

“Právě drobní a střední podnikatelé, nechci říct, že jsou pilířem, ale jsou velmi důležití v tom ekonomickém portfoliu, aby ta nezaměstnanost tak nízká byla,” potvrdil Zdislav Zima, ředitel Úřadu práce v Novém Jičíně.

Součástí veletrhu byl doprovodný program, vystoupení pro děti, módní přehlídky, barmanská show a hudební koncerty. Neděle pak byla ve znamení Velkého dne dětí se Střediskem volného času Fokus. 
Eduard Michna
Nový Jičín
od 13 350 Kč

Detail

ESSAT CZ, s.r.o.
Nový Jičín
od 87 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Nový Jičín
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků