Reklama

Veletrh podpořil podnikatele a pobavil rodiny

V prostorách zimního stadionu a okolí se konal 19. ročník podnikatelského veletrhu. Město jej spolu s dalšími partnery pořádá na podporu regionálních obchodníků a služeb.

Reklama

Dvoudenní prezentace podnikatelů z Novojičínska a blízkého regionu se konala pod střechou zimního stadionu a v okolí fotbalového areálu. Trendem posledních let konání veletrhu je orientace na rodiny s dětmi.

“Důležité je, že účast i vstup jsou zdarma, to znamená, že celou tu akci financuje město Nový Jičín, podnikatelé tady mohou získat nové zákazníky a to je pro ně velká motivace,” uvedla Blanka Faluši (ČSSD), místostarostka Nového Jičína.

“My tady tu možnost prezentace vítáme,” reagovala jedna z pravidelných účastnic. “Je to dobrá reklama, ukázat se tu, aby mě lidí v Novém Jičíně našli,” přidala se další vystavovatelka.

“Je tady přes 60 malých a středních podnikatelů, kteří představují své výrobky. Spousta jich v letošním roce neměla čas, protože má tolik zakázek a tak neměli ani na tuto prezentaci volný víkend,” sdělil Stanislav Bartoň, Obecní živnostenský úřad Nový Jičín.

V předcházejících ročnících byl zájem podnikatelů o veletrh větší, letošní účast tak de facto kopíruje současnou ekonomickou situaci - firmám se daří a nezaměstnanost se v Novém Jičíně dostala k rekordním dvěma a půl procentům, což představuje zhruba 800 lidí bez práce.

“Právě drobní a střední podnikatelé, nechci říct, že jsou pilířem, ale jsou velmi důležití v tom ekonomickém portfoliu, aby ta nezaměstnanost tak nízká byla,” potvrdil Zdislav Zima, ředitel Úřadu práce v Novém Jičíně.

Součástí veletrhu byl doprovodný program, vystoupení pro děti, módní přehlídky, barmanská show a hudební koncerty. Neděle pak byla ve znamení Velkého dne dětí se Střediskem volného času Fokus. 
Beskyd Hotel Trojanovice s.r.o.
Nový Jičín
od 13 500 Kč do 14 000 Kč

Detail

DŮM NA ZELENOU s.r.o.
Nový Jičín
od 30 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu