Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Veletrh podpořil podnikatele a pobavil rodiny

V prostorách zimního stadionu a okolí se konal 19. ročník podnikatelského veletrhu. Město jej spolu s dalšími partnery pořádá na podporu regionálních obchodníků a služeb.

Dvoudenní prezentace podnikatelů z Novojičínska a blízkého regionu se konala pod střechou zimního stadionu a v okolí fotbalového areálu. Trendem posledních let konání veletrhu je orientace na rodiny s dětmi.

“Důležité je, že účast i vstup jsou zdarma, to znamená, že celou tu akci financuje město Nový Jičín, podnikatelé tady mohou získat nové zákazníky a to je pro ně velká motivace,” uvedla Blanka Faluši (ČSSD), místostarostka Nového Jičína.

“My tady tu možnost prezentace vítáme,” reagovala jedna z pravidelných účastnic. “Je to dobrá reklama, ukázat se tu, aby mě lidí v Novém Jičíně našli,” přidala se další vystavovatelka.

“Je tady přes 60 malých a středních podnikatelů, kteří představují své výrobky. Spousta jich v letošním roce neměla čas, protože má tolik zakázek a tak neměli ani na tuto prezentaci volný víkend,” sdělil Stanislav Bartoň, Obecní živnostenský úřad Nový Jičín.

V předcházejících ročnících byl zájem podnikatelů o veletrh větší, letošní účast tak de facto kopíruje současnou ekonomickou situaci - firmám se daří a nezaměstnanost se v Novém Jičíně dostala k rekordním dvěma a půl procentům, což představuje zhruba 800 lidí bez práce.

“Právě drobní a střední podnikatelé, nechci říct, že jsou pilířem, ale jsou velmi důležití v tom ekonomickém portfoliu, aby ta nezaměstnanost tak nízká byla,” potvrdil Zdislav Zima, ředitel Úřadu práce v Novém Jičíně.

Součástí veletrhu byl doprovodný program, vystoupení pro děti, módní přehlídky, barmanská show a hudební koncerty. Neděle pak byla ve znamení Velkého dne dětí se Střediskem volného času Fokus. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy