Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školy sváděly prestižní boj na sportovním poli

Na sportovištích města se konal další ročník prestižního souboje žáků základních škol o Pohár starosty. Děti měřily síly v atletice, míčových sporech i v jízdě na kole.

Desítku sportovních disciplín museli zdolat žáci základních škol a víceletého gymnázia, aby ti nejlepší vybojovali týmový Pohár starosty města. Už s předstihem proběhla na krytém bazénu plavecká soutěž. Vše ostatní se pak v jednom dni odehrálo na dalších sportovištích, kde se rozpohybovaly více než 4 stovky dětí najednou.

“Tady na stadionu probíhají atletické sporty, vybíjená s házenou probíhají na hale ABC, na asfaltovém hřišti je jízda zručnosti pro nejmenší děti, malí kopaná na umělé trávě, volejbal v tělocvičně na Msgr. Šrámka. Sportuje se i v hale na bazénu, kde je basketbal chlapců, dívky hrají basketbal na Komenského 66. Novinkou je, že florbal hrajeme pod otevřeným nebem na tartanovém hřišti za školou Komenského 68. Poslední disciplína stolní tenis je ve Fokusu,” vyjmenoval Pavel Sedlář, SVČ Fokus Nový Jičín.

Velké sportovní momenty se odehrával v královské disciplíně atletice, při shodě čtyř časů musel rozhodnout o vítězi sprintu na 60 metrů dodatečný finálový běh.

“V atletice máme sprinterské i vytrvalostní disciplíny, skok daleký a vrh koulí. Vrcholem bude štafeta 4 krát 400 metrů jako týmová atletická disciplína,” uvedla Irena Šádková, rozhodčí atletických disciplín.

Turnaje v mini házené a vybíjené probíhaly v hale ABC. Týkaly se mladších žáků z 1. stupně.

“Mini házenou hrajeme se školami již šestým rokem, děti ví, jak se hraje a jsou zkušení,” podotkl Petr Jaroň, rozhodčí turnaje v miniházené.

Smyslem tohoto velkého sportovního klání je, aby se rozhýbalo co nejvíce dětí. Proto pravidla akce říkají, že každý žák může školu reprezentovat pouze v jedné zvolené disciplíně

“Je to tradiční akce, ve které jde o hodně, školy mezi sebou soutěž, je to znát, je rivalita, ale zase v rámci fair play,” dodal Pavel Sedlář, SVČ Fokus Nový Jičín.

Hlavní cenu a putovní Pohár starosty si letos odnesla Základní škola Jubilejní, druhé místo patří Tyršově škole a třetí příčku obsadil loňský vítěz - Komenského 68. 

Nahlásit chybu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail