Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město vyhlásilo osobnosti za rok 2017

Město ocenilo osobnosti za rok 2017, a to učitele, pracovníky v kultuře a v sociální sféře. Nominováni byli především za dlouhodobé výrazné působení ve svých profesích, za prosazování nových metod a projektů.

Osobnosti roku vyhlašuje město ve třech oblastech - školství, kultuře a sociální sféře. Letos bylo na ocenění nominováno 15 lidí, z toho 11 pedagogů.

“Nejsou to vůbec jednoduchá povolání, protože dnes jsme oceňovali spoustu osobností, které se své profesi věnují dlouhodobě a práce se pro ně stala celoživotním posláním,” uvedl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Slova díků si v malém sále Beskydského divadla vyslechla například Věra Hošťálková, která na ZŠ Komenského 68 působí 36 let. Stála se svými kolegy u zrodu intenzivních pobytových jazykových kurzů.

“Já jsem tenkrát přišla s myšlenkou že, aby to mělo opravdu efekt, tak by bylo potřeba, aby na těchto kurzech učili rodilí mluvčí,” sdělila Věra Hošťálková, učitelka ZŠ Komenského 68.

Za zavedení logopedických tříd v mateřské škole a integraci dětí se speciálními potřebami i těch nadaných získala ocenění Jana Vrbová.

“Sam bych tady tohle nedokázala, takže mám tam úžasné lidi, kteří jsou ochotni dělat nad rámec svých pracovních povinností, takže je to hlavně o nich,” míní Jana Vrbová, vedoucí učitelka MŠ Vančurova.

Mateřská a základní škola speciální nominovala na osobnost roku vedoucí vychovatelku školní družiny, která u dětí s těžkými handicapy uplatňuje alternativní výtvarné techniky..

“Ve škole se zajímám hlavně o arteterapii, o výtvarnou výchovu, kde děti pracují s barvami, vytváří různé obrázky,” vysvětila Marie Šťastná, vedoucí vychovatelka družiny, ZŠ a MŠ speciální.

Oceněné převzala také Hana Skočková. Je průkopníkem v oblasti soukromého vzdělávání. Založila mateřskou školku Beruška, která příští rok oslaví 25 let.

“Budu moc ráda, když se veřejnost bude dívat na soukromé školství tak, že jsme právoplatnými členy na poli vzdělávání. Že se školy nebudou hodnotit podle zřizovatele, ale podle toho, jestli jsou dobré nebo špatné,” podotkla HANA SKOČKOVÁ, ředitelka MŠ Beruška.

V oblasti kultury byla osobností roku 2017 vyhlášena Jiřína Boková. Na Novojičínsku se dlouhodobě věnuje zachovávání lidových tradic, písní a tanců.

“V základní škole jsem měla dobrého pana učitele, který lákal děti do tance, a tak jsem v sedmé třídě začala tancovat. Když jsem ukončila školu tak jsem začala vést děti v Javorníčku,” zavzpomínala JIŘINA BOKOVÁ, vedoucí souboru Rozmarýnek.

Za práci v sociální sféře získala titul osobnost roku mimo jiné vedoucí středisek Slezské diakonie Efatha a Rut.

“Ocenění, které jsem získaly v letošním roce já i paní Kotalová, by%t jsem oceněni jako jednotlivci, je to za celou službu, za celý tým a je po nás velkým povzbuzením,” uzavřela

GABRIELA LHOTSKÁ, Slezská diakonie, střediska Effatha a RÚT.

Kompletní seznam všech vyhlášených osobností je uveden na facebooku města a bude zveřejněn v Novojičínském zpravodaji.  

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy