Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na náměstí je stojan k nabíjení elektrokol

Radnice přichází s novou službou pro občany a turisty. Na náměstí nechala nainstalovat stojan k nabíjení elektrokol.

Jedním z nejoblíbenějších koníčků Čechů je cykloturistika. Její možnosti navíc rozšiřuje i nástup elektrokol.

“Mám ho dva roky a ujel jsem 2 a půl tisíce kilometrů asi, Motor využívám sem tam do kopce,” uvedla Eva Tovaryšová, milovnice cyklistiky.

Eva Tovaryšová je tak jedním z mnoha cyklistů, kteří vítají novou službu. Na náměstí byl nainstalován stojan k nabíjení kol na elektrický pohon.

“Je tady nový nabíjecí stojan pro čtyři elektrokola, který mohou využívat občané a návštěvníci města zdarma. Máme spočítáno, že za tu sezonu by to nemělo být více jak tisíc korun za spotřebovanou energii,” sdělil Pavel Rozbroj (ČSSD), místostarosta Nového Jičína.

“Určitě, každá nová věc je ku prospěchu,” podotkla Eva Tovaryšová.

Stojan získalo město darem. Prostor, kde je umístě, monitoruje kamerami městská policie. To by mělo odradit případné vandaly.

“Tady je přívod elektřiny vedený z lampy pouličního osvětlení, tady je jistič a máme tady čtyři zásuvky na nabíjení,” ukázal Pavel Rozbroj.

Radnice zvažuje, že by časem zakoupila i elektrokola, která by si veřejnost mohla půjčovat k projížďkám. K dispozici by byla v návštěvnickém centru.

Stojan navíc slouží jako informační cedule.

“Na tom stojanu je z jedné strany mapa města se zobrazením 18 míst, které stojí za to navštívit v městské památkové rezervaci. Z druhé strany je podobná mapa, která zobrazuje okolí města,” podotkl místostarosta.

Trend elektropohonu podporuje radnice od loňského roku, kdy začaly pro městskou hromadnou dopravu jezdit tři nové elektrobusy s moderní výbavou.

A letos v dubnu zahájila činnost nová služba, Baby a senior taxi, které je také provozována elektroautomobilem.

Nabíjecí elektrostanice je zatím ve městě k dispozic pouze pro provoz těchto služebních dopravních prostředků. Město v současné době jedná s energetickou firmou o možnosti nainstalovat i veřejnou elektronabíjecí stanici pro občany.  

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy