Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Náměstí v srpnu poskytne i vizuální umění

Novojičínské kulturní léto je ve své polovině a také v srpnu nabídne řadu zajímavých programů. Hned zkraje to bude například vizuální show spojená s divadlem a koncertem.

Také během srpnových pátků ožije centrum města kulturními pořady. Zajímavou podívanou nabídne hned první termín 3. srpen.

“Je to takové spojení videomappingu tak,jak jsme to mohli zažít třeba na slavnosti města, a to, co tady budeme představovat, je videomapping ve spojení s divadlem. takže to bude takový netradiční večer, který se jmenuje lavička,” uvedl Jiří Macíček, MKS Nový Jičín.

To vše ještě doplní kapela Lady Praga. Hudební začátek je tedy ve 20 hodin, po setmění o půl desáté večer pak naváže zmíněná akce Lavička.

“O den později, což je sobota 4.8., bude asi jeden z největších koncertů. Nebude na náměstí, ale na na Skalkách. Půjde o koncert skupiny Čechomor, která slaví výročí třiceti let od svého založení,” upozornil dramaturg kulturního střediska.

Jednu z nejznámějších kapel hrající české, moravské a slovenské lidové písně doplní na Skalkách další hosté.

Zajímavé spojení také nabídne pátek 10. srpna. Na náměstí se představí funky kapela Sto zvířat a spolu s ní hudební formace pojící rockovou muziku se zvukem cimbálu - skupina Šajtar.

“Která měla vystupovat na zimních trzích. Kvůli počasí byl ale koncert zrušen a přesunuli jsme ho na léto,” připomněl Jiří Macíček.

Centrum města pak 17. srpna roztančí kapela plná energie a temperamentu Gipsy.CZ.

A bez kulturního zážitku nezůstanou ani milovníci dechovky. V zahradě Restaurace Nové slunce zahraje například v neděli 26. srpna Boršičanka. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy