Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studie pro novojičínské Hückelovy vily jsou hotovy

Studie na první etapu záchrany novojičínských Hückelových vil jsou hotovy. Své vize rekonstrukce a využití památkově chráněných objektů zpracovali přední architekti. Komise teď vybere tu, podle které vznikne projektová dokumentace.

Do ideové soutěže využití novojičínských Hückelových vil se přihlásilo 6 architektonických společností. Na svou práci měly čtyři měsíce. Své záměry teď prezentovaly před hodnotící komisí v aule radnice.

“Jsem rád, že se přihlásili takto renomovaní architekti napříč republikou a také jeden z Vídně. Bude potom na tom poradním sboru, aby radě a zastupitelstvu doporučil tu nejlepší studii,” uvedl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

V této fázi je centrem zájmu Augustova vila stojící vlevo, která by měla sloužit kulturním účelům města.

“Já jsem byl u toho otevírání obálek, musím říct, že všichni splnili to zadání a jsem rád, že jsem mohl nahlédnout na šest nádherných prezentací,” sdělil Kamil Mrva, architekt, člen poradního výboru.

“Moc hezké nápady jsou tam, zajímavé nápady, tak ať se novojičínská veřejnost nechá překvapit. Myslím si, že je především bezvadné, že projekt záchrany pokračuje,” vyjádřila se Helena Zemánková, architektka, členka poradního výboru.

Chátrající vily odkoupilo město od soukromého vlastníka v roce 2016. Pro využití druhé z nich hledá strategického partnera.

“Z hlediska historického pohledu a ctění a zachování památek si myslím, že za poslední léta je to jeden z nejlepších kroků, jaký město mohlo udělat v rámci památkové péče,” podotkla Sylva Dvořáčková, ředitelka Muzea Novojičínska, členka poradního výboru.

Svůj verdikt vyřkne hodnotící komise 11. července. Na základě vítězné studie pak město vyhlásí soutěž na zhotovení projektové dokumentace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy