Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letní tábor pro seniory z Domovinky

Senioři z denního stacionáře Domovinka prožili několik dní na příměstském táboře. Terapeutický pobyt probíhal na statku Bludička, kde se mohli vrátit do doby svého mládí.

Letních táborů pro děti je nepřeberné množství, za to ten pro seniory na statku Bludička v Bludovicích je široko daleko jediný.

“Myšlenka se zrodila z příměstských táborů pro děti. Statek jsem vybrali právě proto, že vzpomínali na své mládí nebo na dobu, kdy pracovali na statku, jsou to pro ně příjemné vzpomínky,” uvedla Alice Hynčicová, vedoucí organizace ProSenior, Nový Jičín.

Na statku udržují stará zemědělská řemesla a chovají zde rozmanitá zvířata a právě do tohoto prostředí zavedl seniory z Denního stacionáře Domovinka pilotní projekt třídenního pobytu.

“Snažíme se, aby táborníci zažili všechno, co už prožívali jako děti. Krmí slepice, králíky, pasou kozu. Dokonce jedna paní, která se bála všech zvířátek, tak dokonce čistila poníka,” podotkla Gabriela Žitníková, Občanské sdružení Bludička.

“Pamatuji si, že když jsem bývala u babičky, byl tam podobný statek,” svěřila se jedna ze seniorek. “Králíčky jsem krmila a já jsme potom sbírala vajíčka,” popisovaly svou činnost další účastnice tábora.

“Musím říct, z čeho jsem moc mile překvapena, že senioři jsou opravdu aktivní a zúčastňují se všeho, co jsme pro ně připravili,” reagovala Gabriela Žitníková.

“Jsem sama překvapená, jak dobrý vliv to na ně má, jak se zlepšila jejich hybnost i komunikační schopnosti, až takový úspěch jsem nečekala,” dodala vedoucí organizace ProSenior.

Další táborové aktivity se odehrávaly v prostoru venkovské školy. Ta je součástí statku, je v ní expozice o chovu valašských ovcí a maňáskové divadlo s autorskými Pohádkami pastýřky, které napsala právě Gabriela Žitníková.

Pobyt na příměstském táboře byl spolufinancován z darů sponzorů a díky projektu Plníme přání seniorům. 

Nahlásit chybu