Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci vítali prázdniny na náměstí

Školáci převzali svá vysvědčení a začátek prázdnin přivítali na náměstí. Připraveny tam pro ně byly soutěže a koncerty. Součástí bylo také společné zpívání dětí mateřských škol.

Vítání prázdnin se v den rozdávání vysvědčení odehrálo na Masarykově náměstí. Pro všechny, kdo se přišli rozloučit se školou, byly připraveny soutěže, workshopy a koncerty.

“Postupem času se tato akce vyvinula tak, že se snažíme program přizpůsobit těm menším dětem, aby tady měly nějaké vyžití,” uvedl Jiří Macíček, MKS Nový Jičín.

Pořadatelé proto oslovili třeba Rodinné centrum Mozaika a SVČ FOkus, které si připravilo Fokusáckou challenge.

“Jedna z našich aktivit je o tom, že prezentujeme nový kroužek, který budeme mít v následujícím školním roce, a to Nerf ligu, Zároveň jsme vytáhli i náš posilovací stroj, který nikdy nebyl venku, takže i tato disciplína je něčím novým,” popsal Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín.

Dále si děti mohly pohrát s pomatenými čísly, postavit věž z kostek a vyzkoušet zručnost s míčem. Vítání prázdnin s Fokusem bylo současně i pozvánkou na poslední táborová místa.

“S přihlášením na pobytové tábory je to už trochu horší, volná místa jsou ještě na příměstských táborech, tam ještě děti rádi přivítáme,” upřesnil Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín.

Rodinné centrum Mozaika připravilo na náměstí zábavné hry pro děti už od jednoho roku.

“A pro větší dětičky jsem si piřpravili indiánskou tématiku, vyrábíme indiánské čelenky a hudební nástroje. Potom také přibližujeme dětem život indiánů, zaměřili jsme se na zvířata. Děti mají formou překážkové dráhy,” sdělila Zuzana Rosová, Rodinné centrum Mozaika.

Do programu se zapojilo také Circus dance studio s akrobatickým workshopem a Základní škola Komenského 66, které si připravila vodní stříkačku na lidský pohon.

Součástí programu bylo vystoupení pěveckého tělesa složeného z dětí všech mateřských škol, které podpořili zpěváci z Ondrášku. Hromadné zpívání mateřinek se odehrálo počtvrté. Letos děti interpretovaly písničky Jiřího Pavlici, kapelníka souboru Hradišťan.

“Ty písničky jsou v některých školkách známé, takže to nebyl tak velký problém. A hlavně jsou sjvělé paní učitelky z novojičínských školek, rpotože bez nich by to nedopadlo,” pousmál se Josef Zajíček, sbormistr pěveckého sboru Ondrášek.

Podvečerní a večerní čas už patřil na náměstí hudebním koncertům. Vystoupila skupina Maxíci, Novojičíňáci Soundmates a hiphoper Lipo.  

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy