Začíná přeměna jídelny v kulturní dům

Nový Jičín se dočká kulturního domu. Ten vznikne rekonstrukcí přístavby Hotelu Praha. Čtyřicet let starý objekt bývalé jídelny je prázdný a chátrá už několik let.

Reklama

Projektová dokumentace na proměnu přístavby Hotelu Praha na kulturně-společenský dům je na stole více než tři roky. Letos se v rozpočtu města podařilo najít 22,5 milionů korun na 1. etapu rekonstrukce.

“Během července tam začnou přípravné práce a od srpna už začne přestavba naplno, protože chceme stihnout první etapu do zimy a je to reálný termín,” uvedl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Stavební práce se budou týkat zevního pláště objektu, tedy fasády, zateplení, na které město žádá i dotace, a částečně technologií.

Přístavba, která sloužila jako jídelny a internát pro učňovskou školu, byla k historicky cennému Hotelu Praha přilepena před čtyřiceti lety. Betonové budově v centru nezabránilo ani to, že Nový Jičín byl v té době, v roce 1967, vyhlášen městskou památkovou rezervací.

“Novojičínští si oddychli s tím, že už se nebude dále bourat v centru tohoto nádherného města. Bohužel, ještě na sklonu 60tých let byla sanována část Úzké ulice. Je předpoklad, že tyhle plány byly ještě předtím, než byla prohlášena městská památková rezervace. A samozřejmě tlak tehdejších vládnoucích špiček směřoval k tomu, aby taková novodobá jídelna byla vystavěna,” podotkl Radek Polách, historik Muzea Novojičínska.

Stravovacím účelům přestala sloužit na sklonku 20. století. Dle aktuálního projektu se promění v kulturní sál s kapacitou 300 lidí. Práce na interiéru začnou z kraje následujícího roku.

“Reálný termín, kdy bude kulturní dům hotov, je přelom podzimu a zimy roku 2019. To znamená, že by tam příští rok mohla začít plesová sezona,” upřesnil starosta.

Konat se tu budou také koncerty, konference a další společenské akce. 
Semperflex Optimit s.r.o.
Nový Jičín
od 25 000 Kč

Detail

TATRA METALURGIE a.s.
Nový Jičín
od 21 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

TATRA METALURGIE a.s.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 24 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu