Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letní kino čeká proměna v relaxační prostor

Chátrající letní kino se promění v relaxační odpočinkový areál. Přestavba je rozložena na dvě etapy. Práce začnou letos v září.

Naposledy se tu film promítal v létě roku 2012. Po šesti letech mimo provoz se teď chátrající areál novojičínského letního kina ve Smetanových sadech dočká oživení. Začíná první etapa jeho přeměny v relaxačně-odpočinkový areál.

“Bude tam veliký vodní prvek, který tady v kraji nemá obdoby, bud etam prostor pro promítání letního kina a koncerty a tak dále,” uvedl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Pevné promítací plátno, jehož konstrukce už kvůli narušené statice z areálu zmizela, ale případně nahradí už jen to nafukovací. Celý prostor oživí nová výsadba stromů.

“V budoucnu by v další fázi měla vedle vzniknout i kavárna a vedle té vodní plochy bude také brouzdaliště, ve kterém by se mohly děti osvěžit v letních horkých dnech,” sdělil Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

Zajímavým detailem projektu je to, že ve vzniklé vodní hladině by se měla odrážet vedle stojící Španělská kaple. Na první etapu je v rozpočtu města vyčleněno 15 milionů korun.

“Během července by mělo být vyhlášeno výběrové řízení, takže my věříme že někdy v září by mohla být zahájen stavba, v případě, že se tedy přihlásí zhotovitel,” doplnil místostarosta.

Předmětem následné 2. etapy je pak stavba zmíněné kavárny s terasou za 5 milionů korun. Radnice nyní řeší, zda tuto investici zahrne do příštího roku nebo roku 2020.

Na nový odpočinkový areál by pak měla v dané lokalitě časem navázat další velká investice města - rekonstrukce bývalého Domu sester na byty pro seniory.

“To je veliká vize naše celý tento prostor spojit, měl by celý tento areál se propojit, Smetanovy sady, odpočinková zóna a bytový dům pro seniory,” zdůraznil novojičínský starosta.

Město nyní žádá na vybudování více než 20 bytů pro starší občany dotace, ke stavbě by mělo dojít v příští roce. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy