V azylovém domě pro matky v Novém Jičíně bude tepleji

Azylový dům pro matky s dětmi ve Straníku u Nového Jičína prochází rekonstrukcí. Budova bude zateplena a získá nová okna, přes která už nebude profukovat.

Reklama

Ještě během uplynulé zimy se daly pokoje azylového domu ve Straníku, místní části Nového Jičína, stěží vytopit na dvacet stupňů. Matkám s dětmi, kterým je tento objekt určen, navíc pobyt znepříjemňovala vlhkost a plíseň.

“První práce, které byly, byly sanační práce, odvodnění celého domu. Ve druhé etapě bychom měli zrekonstruovat plášť, to znamená zateplení domu a výměna oken,” uvedl Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín, provozovatel AD.

Stavební práce vyjdou na zhruba 3 miliony korun, 800 tisíc se městu, které je majitelem domu, podařilo získat z dotace. Nový Jičín má dva azylové domy, hlavní budova přímo na katastru města je určena pro muže. Ta už prošla zásadními opravami před pěti lety.

“Jsem rád, že se dostalo i na ten stranický, takže to je tam vůbec první velká realizace. Vše by mělo být hotovo zhruba do tří měsíců,” podotkl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

V azylovém domě ve Straníku, který byl původně školou,  je 6 bytů pro maminky s dětmi a pro rodiny.

“Kapacita je momentálně naplněna a máme v pořadníků hodně klientů,” dodal Marcel Brož.

Obvykle zde ženy, které se ocitnou v nouzi, stráví rok. Aby se zde cítily pokud možno co nejlépe, chtějí provozovatelé dům ještě vymalovat a vybavit o něco lepší nábytkem.
HORÁK-STAVITEL s.r.o.
Nový Jičín
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

Nemocnice Nový Jičín a.s.
Nový Jičín
od 19 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

New Garden s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu