Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V azylovém domě pro matky v Novém Jičíně bude tepleji

Azylový dům pro matky s dětmi ve Straníku u Nového Jičína prochází rekonstrukcí. Budova bude zateplena a získá nová okna, přes která už nebude profukovat.

Ještě během uplynulé zimy se daly pokoje azylového domu ve Straníku, místní části Nového Jičína, stěží vytopit na dvacet stupňů. Matkám s dětmi, kterým je tento objekt určen, navíc pobyt znepříjemňovala vlhkost a plíseň.

“První práce, které byly, byly sanační práce, odvodnění celého domu. Ve druhé etapě bychom měli zrekonstruovat plášť, to znamená zateplení domu a výměna oken,” uvedl Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín, provozovatel AD.

Stavební práce vyjdou na zhruba 3 miliony korun, 800 tisíc se městu, které je majitelem domu, podařilo získat z dotace. Nový Jičín má dva azylové domy, hlavní budova přímo na katastru města je určena pro muže. Ta už prošla zásadními opravami před pěti lety.

“Jsem rád, že se dostalo i na ten stranický, takže to je tam vůbec první velká realizace. Vše by mělo být hotovo zhruba do tří měsíců,” podotkl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

V azylovém domě ve Straníku, který byl původně školou,  je 6 bytů pro maminky s dětmi a pro rodiny.

“Kapacita je momentálně naplněna a máme v pořadníků hodně klientů,” dodal Marcel Brož.

Obvykle zde ženy, které se ocitnou v nouzi, stráví rok. Aby se zde cítily pokud možno co nejlépe, chtějí provozovatelé dům ještě vymalovat a vybavit o něco lepší nábytkem.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Ing. Marek Káňa - Parkoviště Ráztoka
Trojanovice
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail