Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Horní nádraží by mohlo být nejen parkovištěm

Desítky nových parkovacích míst by mohly vzniknout v areálu bývalého vlakového nádraží. Současně by zde mohla být prodloužena i cyklostezka Koleje. Projekt je závislý na rozhodnutí vlády.

Zajistit ve městě dostatek parkovacích míst pro stále rostoucí počet automobilů je dlouhodobým úkolem, který se radncie snaží řešit. V těchto dnech se za více než 2 miliony korun začíná rozšiřovat parkoviště v blízkosti pošty.  

“Už jsme vysoutěžili zhotovitele parkoviště na ulici Revoluční u benzínové stanice, kde vznikne několik desítek parkovacích míst,”

Další velká odstavná plocha by mohla vzniknout v sousedství ulic Nádražní, Dvořákova a Máchova, a to v areálu tzv. Horního nádraží. To spojovalo po železnici Nový Jičín s Valašským Meziříčím. Pro potřeby vlakové dopravy přestalo sloužit v roce 2009. Tehdy blesková povodeň smetla  koleje. Vláda má nyní rozhodnout o prodeji železničních budov i s pozemky městu.

“Ta suma je kolem tří a půl milionů korun, takže tam metr čtvereční vychází na 120 korun, což je krásná cena. Tam prakticky jsou parkovací místa hotova,” uvedl Jaroslav Dvořák (ČSSD), starosta Nového Jičína.

Parkovací plochy by sloužily pro obyvatele této lokality a také pro turisty, kteří sem vyrážejí na kola. Na místě bývalých kolejí dnes totiž vede cyklostezka. Záměrem města tedy je využít nabyté pozemky a objekty i k jejímu rozvoji.

“Protáhneme cyklostezku až do areálu horního nádraží a tam určitě bude zázemí pro tuto cyklostezku, třeba i s občerstvením,” podotkl starosta.   

“Výhledově si myslím, že v budově bývalého nádraží by mohla vzniknout půjčovna kol, muzeum trati, která zde byla, a případně další věci,” doplnil Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína.

Správa železniční a dopravní cesty, pod kterou bývalé nádraží spadá, už s přímým odkupem městu souhlasila. Předmětem prodeje jsou pozemky,  bývalá výpravní budova z roku 1890 a dva dřevěné sklady. V současné době zde mají své zázemí dva subjekty.

  V případě, že celý záměr vyjde, cyklostezka Koleje by se mohla prodloužit o zhruba 300 metrů na rovných deset kilometrů.

  Současně město nechává zpracovávat projektovou dokumentaci na rozšíření trati v úseku zhruba 300 metrů na katastru Bludovic. Mohli by tak na ni legálně vstoupit i chodci a dojít bezpečně k autobusové zastávce..  

  “Byl to v podstatě požadavek osadního výboru Bludovice, protože je to taková spojnice mezi autobusovou zastávkou a další částí Bludovice,”

  K tomu by mělo dojít v příštím roce. Navíc je také na stole záměr napojení cyklostezky na Čerťák, a to přes bývalý železniční viadukt směrem k VOP.  

  Vznikl by tak okruh mezi Horním nádražím - Bludovicemi - Čerťákem - a zpět Novým Jičínem.

  Nahlásit chybu

  Nejčtenější zprávy