Festival pod kaštany potěšil příznivce folkové muziky

V zahradě Nového Slunce se konal dvoudenní Festival pod kaštany. Na své si přišli zejména příznivci pohodové folkové muziky a písničkářů.

K pojmenování akce Festival pod kaštany se pořadatelé nechali inspirovat mohutnými stromy v zahradě restaurace Nové Slunce. Právě v tomto prostředí se dvoudenní přehlídka zejména folkových interpretů konala.

“Návštěvníky čeká trošičku profesionálnější vystoupení těch větších hvězd, právě proto, abychom dokázali lidi přitáhnout i na to, co neznají,” uvedl Martin Miki Zábranský, spoluorganizátor akce.

Festival pod kaštany tedy probíhal jako návazný program na pořady Open mic. Ty se v průběhu roku konají v Galerce na Staré poště. I tady dramaturgie skloubila méně známé písničkáře s těmi, jejichž melodie si už lidé zpívají řadu let.

Areálem tak zněly písničky v podání kapel Rangers, Poutníci, Michal Tučný revival banda a dalších.

  Mezi méně známé interprety, nicméně svým pojetím dosti výrazné, pak patřili například novojičínská kapela Včil a tu nebo původem Moravák, nyní Pražák vystupující díky své vizáži pod pseudonymem Ježíšek.  

   “Já pořád jedu takový ten tradiční písničkářský způsob, takže jsem to doufám svým vystoupení pěkně zpestřil,”

   “Ježíšek” Lukáš Kurtin, písničkář

    “To byl takový výběr, já vždycky, když po mně někdo na akcích chce dopředu playlist, tak s tím mám problém. Je to vždycky o náladě, co zahraju. Byly tam věci staré skoro patnáct let a zase věci staré jen půl roku. U mně to vzniká takhle, mám nápad na melodii, udělám kytaru a potom to postupem času doplním o nějaký text. Většinou mám spoustu melodií do zásoby, pak je opráším a náhodně otextuju,”

    Přes občasnou hrozbu deštěm se Festival pod kaštany vydařil. Návštěvníci si tak nenechali ujít ani sobotní večer a pravděpodobně největší hvězdu tohoto kulturního setkání - dvojnásobného držitele ceny Anděl za album roku - Tomáše Kočko a jeho orchestr.
     Zdeněk Šopík, s.r.o.
     Nový Jičín
     od 23 000 Kč do 30 000 Kč

     Detail

     Dalibor Seidler
     Nový Jičín
     od 14 740 Kč

     Detail

     Kurare, s.r.o.
     Nový Jičín
     od 13 400 Kč

     Detail

     Nejčtenější zprávy

     PR články

     Více PR článků