Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fotopříběhy Jiřího Kudělky na Staré poště

Spojení dvou kategorií umělecké tvorby - fotografie a grafiky nabízí nová výstava v galerii na Staré poště. Svůj odraz reality a imaginace zde prezentuje ostravský fotograf Jiří Kudělka.

Námětem aktuální výstavy na Staré poště je cesta od fotografie ke grafice. K vidění jsou zde původní klasické černobílé snímky Jiřího Kudělky. Dalším tématem jsou pak fotografie, které už autor sám graficky dotvořil.

“ Součástí výstavy jsou už i fotoobrazy, které vznikají ve studiu, vznikají u počítače, vznikají v představách a je to vlastně taková fotografika,” uvedl Jiří Kudělka, autor výstavy.  

Jiří Kudělka začínal jako reportážní fotograf, v jeho hledáčku byla Ostrava a její všední dny. Postupem času a vznikem nových možností po roce 1989 pak fotografie začal obohacovat o grafické prvky.  

“Takže jsem třeba z archivu vytahoval fotografie, které třeba nebyly úplně dokonalé, ale začal jsem si ty příběhy na těch fotkách, které byly v těch složkách, tak nějak představovat a dávat je dohromady, což tady můžeme vidět na tom seriálu Ostrava,” vysvětlil Jiří Kudělka.  

Další téma fotografik zavede návštěvníky třeba i do Benátek a nebo až mimo konkrétní realitu do abstraktního světa, kde samotná fotografie představuje minimum záměru a do popředí se dostává právě grafika a myšlenkové vize. Typickou ukázkou poslední tvorby Jiřího Kudělky je tak například cyklus Hra o jablko.    

Výstava s názvem Výtvarná fotografie bude na Staré poště k vidění do 16. srpna. Přístupná je od pondělí do pátku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy