Reklama

Fotopříběhy Jiřího Kudělky na Staré poště

Spojení dvou kategorií umělecké tvorby - fotografie a grafiky nabízí nová výstava v galerii na Staré poště. Svůj odraz reality a imaginace zde prezentuje ostravský fotograf Jiří Kudělka.

Reklama

Námětem aktuální výstavy na Staré poště je cesta od fotografie ke grafice. K vidění jsou zde původní klasické černobílé snímky Jiřího Kudělky. Dalším tématem jsou pak fotografie, které už autor sám graficky dotvořil.

“ Součástí výstavy jsou už i fotoobrazy, které vznikají ve studiu, vznikají u počítače, vznikají v představách a je to vlastně taková fotografika,” uvedl Jiří Kudělka, autor výstavy.  

Jiří Kudělka začínal jako reportážní fotograf, v jeho hledáčku byla Ostrava a její všední dny. Postupem času a vznikem nových možností po roce 1989 pak fotografie začal obohacovat o grafické prvky.  

“Takže jsem třeba z archivu vytahoval fotografie, které třeba nebyly úplně dokonalé, ale začal jsem si ty příběhy na těch fotkách, které byly v těch složkách, tak nějak představovat a dávat je dohromady, což tady můžeme vidět na tom seriálu Ostrava,” vysvětlil Jiří Kudělka.  

Další téma fotografik zavede návštěvníky třeba i do Benátek a nebo až mimo konkrétní realitu do abstraktního světa, kde samotná fotografie představuje minimum záměru a do popředí se dostává právě grafika a myšlenkové vize. Typickou ukázkou poslední tvorby Jiřího Kudělky je tak například cyklus Hra o jablko.    

Výstava s názvem Výtvarná fotografie bude na Staré poště k vidění do 16. srpna. Přístupná je od pondělí do pátku.
Beskyd Hotel Trojanovice s.r.o.
Nový Jičín
od 13 500 Kč do 14 000 Kč

Detail

DŮM NA ZELENOU s.r.o.
Nový Jičín
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu